Dania, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Burger Poznański – polecam!

burger_serbski_burger_poznanski

Piwnica Okrąglaka skrywa kilka restauracji, między innymi można tam znaleźć Burger Poznański, w którym jak łatwo się domyślić, serwowane są burgery.

Moje doświadczenia z tą lokalizacją póki co nie były zbyt przyjemne, średnie Rotondo, średnie Marche, ale postanowiłam po raz ostatni dać się skusić i wypróbować, jak mi się zdaje ostatnią tamtejszą restaurację. Jak się okazało – była to dobra decyzja. 

 

Bardzo przyjemne, nieprzeładowane wnętrze, w którym każdy powinien poczuć się komfortowo, plusem jest też kącik dla dzieci, specjalne dla nich menu i przewidziane atrakcje. Spora przestrzeń i neutralny wystrój – nie zawsze jest to zaletą, ale w lokalu tego typu, jak najbardziej. Obsługa miła, choć nieszczególnie zaangażowana, no ale w końcu to bar szybkiej obsługi, także można na to przymknąć oko.

 

Na pochwałę zasługuje natomiast jedzenie! Fajne menu, burgery nawiązujące do dzielnic Poznania, a wśród nich klasyczne pozycje i kilka bardziej ekstrawaganckich. Burger wegetariański, z rybą, z kurczakiem, z grillowanym bakłażanem. Oprócz burgerów znajdziecie tu też parę kawiarnianych pozycji – lemoniady, kawy, ciasta. Kolejnym plusem jest cena – jak na Poznań bardzo niska. Zestaw burger+frytki/pyrki kosztuje niecałe 20 zł.

I na koniec – jakość. Bo jakość jest 🙂 Smaczne, soczyste mięso i cała góra świeżych, chrupiących warzyw. Powiem krótko: nie spodziewałam się. Nastawiłam się na przeciętne jedzenie w przeciętnym miejscu, a dostałam burgera jednego z lepszych, jakie miałam okazję jeść. Jeśli chodzi o dodatki, lepiej wypadły pyrki, ale frytki również niczego sobie, choć zabrakło w nich wykończenia, np. ziół. Ważne, że robione na miejscu, a nie mrożonka ze sklepu. Największym minusem były sosy – sos do frytek i w burgerze ten sam, wybierany przy zakupie. Nie było to dość przejrzyste, a plakietki z sosami pomieszane. W efekcie postawiłam na sos musztardowo-miodowy, który okazał się zwykłą musztardą. Do drugiego zestawu wzięliśmy koperkowy, do pyrek dobrze pasował, ale jakoś do mnie nie przemawia pomysł dołączania go do burgera – moim zdaniem każdy burger powinien być wykończony konkretnym sosem, dobranym przez kucharza. Ewentualnie obsługa powinna poinformować nas podczas zamawiania, że wybieramy sos do burgera, być może wtedy mój wybór byłby lepszy. Ewentualnie negocjowałabym możliwość użycia dwóch sosów.

Generalnie polecam. 🙂 A, i mają pyszną lemoniadę ogórkową!

Burger Poznański
ul. Mielżyńskiego 14, Poznań
Czynne od poniedziałku do piątku od 11 do 19, w soboty i niedziele od 12 do 18
WWW: http://marcheokraglak.pl/

Burger serbski + pyrki – 19,50
Burger maltański + frytki – 19,50
Lemoniada ogórkowo – 8 zł

Zobacz także

Burger Poznański – polecam! - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz