Opisy miejsc, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Cactus Factoria – ul. Ślusarska 5

cactus-factoria-poznan

Nie wiem kiedy, ale prawdopodobnie niedawno w Cactus Factorii się pozmieniało nieco. Nie bardzo, ale trochę tak. Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że poprzedni wystrój bardziej pasował do tego miejsce. Może i teraz jest ładniej, może wnętrze faktycznie wymagało odświeżenia, ale chyba w inną stronę poszłabym z restauracją hiszpańską. Zabrakło luzu, może go nie przewidziano. Ale jakoś nie wyobrażam sobie wyjścia do Cactus Factorii na zwykły obiad, czy przyjścia tam bez osoby towarzyszącej.

Takie to miejsce teraz niespójne mi się wydaje – jakaś wesoła muzyczka, ściany i wszystko prócz stolików raczej klubowe, niż elegancko-restauracyjne, a stoliki zastawione tak, że strach przy nich siadać. Kieliszki, sztućce jakieś wachlarzyki z serwetek – nie ma gdzie nawet położyć jakiś swoich rzeczy. Miałam nadzieję, że mi pani to wszystko szybko sprzątnie, ale jedyną rzeczą której zabrania się doczekałam był mój kieliszek, więc nadal o trzy pozostałe musiałam drżeć. A tak swoją drogą, to byłam przekonana, że stolik zostawia się zastawiony dla tylu osób ile przyszło.. No w każdym razie zastawione i biało-czerwono przystrojone stoliki pasowałyby do wielu miejsc, ale na pewno nie do cactus factorii.

Kiedyś powiedziałabym, że polecam to miejsce na wyjścia ze znajomymi, że można sobie tam przyjemnie posiedzieć, coś wypić i zjeść coś dobrego – teraz nie wiem komu mogłabym polecić to miejsce. Chyba tylko na randkę albo jakiś obiad rodzinny. Nie chodzi mi też o to, że nie wiadomo jak nadęta atmosfera tam jest, o nie!  Może nawet gdyby była to wszystko tworzyłoby całość jaką, ale właśnie dziwnie jest, bo stoliki jakby przeskoczyły z innej restauracji i wprowadzają zamieszanie.

Tylko z tym mam problem, reszta jest ok. Miła i sprawna obsługa, dobre jedzenie, ceny nie aż tak bardzo wygórowane, z foodie card można aż przez 3 dni jeść tam z 50 % zniżką.. Mam mieszane uczucia, ale nie odradzam, myślę że raz na jakiś czas można.

Cactus Factoria
ul. Ślusarska 5
czynne codziennie od 13.00 do ostatniego gościa
WWW: http://www.cactusfactoria.com.pl/

W poniedziałek, wtorek i środę z kartą Foodie Card wszystkie dania 50% taniej!

Od poniedziałku do piątku od 13 do 16 obowiązuje oferta lunchowa – wszystkie dania i napoje bezalkoholowe z manu 30 % taniej!

Zobacz także

Cactus Factoria – ul. Ślusarska 5 - Opinie i komentarze

 • Reply smak poznania 28 stycznia 2013 at 23:51

  Chodzi mi o to, że też tak jakby te kieliszki i serwetki z całą resztą się tu nie komponują, dużo oryginalniej, swobodniej, a przy tym bardziej spójnie można było urządzić to miejsce, takie jest moje zdanie. Zresztą bardziej mi przeszkadzało, że musiałam wśród tej całej zastawy siedzieć, cały stół był zastawiony, a byłam sama. 🙂

 • Reply Jacek 28 stycznia 2013 at 22:37

  Byłem ostatnio w Cactusie również. I trochę się zdziwiłem tym Twoim opisem.
  Bo mi się podoba. Nie rozumię dlaczego uważasz, że kieliszki i serwetki nie pasują do hiszpańskiej restauracji. Zresztą ja wszedłem na górę, a na górze kieliszków i serwetek nie ma.
  Jak dla mnie to super miejjsce, z dobrym jedzeniem i za rozsądną cenę.

 • Dodaj komentarz