Opisy miejsc, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Chatka Babuni – ul. Wrocławska 18 (zamknięte)

chatka-babuni-poznan

Chatka babuni, czyli najpopularniejsza pierogarnia w Poznaniu. Kiedyś się nią zachwycałam, że takie jedzenie dobre, że taki spoko klimat, że niskie ceny. Ale się po kilku razach zraziłam i już się nie zachwycam.

W godzinach szczytu i w weekendy na pewno nie warto tam zaglądać – po pierwsze raczej nie będzie miejsca, po drugie nie ma co liczyć na miłą, czy sprawną obsługę. Jedzenie też jest wtedy jakby gorsze.

Podczas moich pierwszych wizyt urzekło mnie między innymi, to że byłam dobrze obsłużona – dbano o mnie, nikt się nie spieszył, zwracał na mnie uwagę po prostu. W weekendy wszystko się sypie – albo mają za dużo klientów, albo za mało obsługi. W każdym razie źle to wygląda. Piętrzące się wszędzie naczynia, wszyscy biegają, ludzie czekają na rachunek pryz stolikach, przy drzwiach kolejka osób, które chcą do stolika usiąść. Horror.

Tak więc obsługa jest ok tylko w tygodniu, gdy ruch jest średni. Jeśli chodzi o wystrój, to jest całkiem przyjemnie – jak w chatce babuni 🙂 Urządzone konsekwentnie. Siedzi się tam miło, miejsce ma swoją atmosferę, a to się liczy.

A jedzenie? To zależy. Z początku wydawało mi się, że jest cudowne. Później wydawało mi się, że jest całkiem dobre. Podczas ostatniej wizyty pomyślałam, że żałuję że tu przyszłam. Ale mam nadzieję, że to jednorazowy incydent. Pieczone pierogi są pozycją na pewno wartą spróbowania, taka wizytówka lokalu. Dobre mają również zupy. No a chlebek ze smalcem i ogórkiem, który serwują jako poczekajkę nieodmiennie mnie cieszy 🙂

Całkiem miłe miejsce podsumowując. Szczególnie na wyjście z rodziną, taka atmosfera. Czasami można się wybrać. Ja póki co muszę się do Chatki Babuni ponownie przekonać, na razie mamy przerwę. 🙂

Chatka Babuni
ul. Wrocławska 18, Poznań
Czynne: od niedzieli do czwartku od 12 do 22, w piątek i sobotę od 12 do 23
WWW: http://www.chatkababuni.com/

Zobacz także

Chatka Babuni – ul. Wrocławska 18 (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz