Dania, Kawiarnie, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Drukarnia – nowa poznańska klasyka

krolik-drukarnia-poznan-dobre-jedzenie

Szybciutko nadrabiam – ostatnio mnóstwo czasu spędzam w Drukarni na ul. Podgórnej, a wpisu z pochwałami jeszcze nie udało mi się stworzyć! Nieczęsto trafiają się miejsca, które nie nudzą, nadają się na każdą okazję, a do tego rozpieszczają podniebienia i na słodko i na słono i w stylu codziennym i odświętnym. A tak właśnie jest z Drukarnią!

Dużo przestrzeni, fajna aranżacja, bardzo naturalnie i swobodnie, a jednocześnie przyjemnie dla oka. Obsługa zawsze miła i szybka, a dania w dobrej cenie i na najwyższym poziomie. Duży plus za menu sezonowe i dodatkowo codziennie w ofercie inny lunch za mniej niż 20 zł. Karta jest krótka, ale różnorodna – są mniej lub bardziej znane przystawki, kilka ciekawych sałatek, burgery, troszkę bardziej „świąteczne” dania główne, makarony (nawet jeden w stylu azjatyckim!). Raczej rzadko taki misz masz dobrze się kończy, ale Drukarnia świetnie sobie radzi z każdą pozycją (naprawdę sporo już wypróbowałam, także chwalę tylko ciut na wyrost)!

 

Każde danie cieszy już na wstępie – porcje są zacne, a estetyczna strona dopieszczona. Smaki zawsze czymś zaskakują, czy to kaczka, czy prosta sałatka, zawsze trafi się choć jeden element, którego nawet do głowy nie przyszłoby ruszać! Choćby fasolka szparagowa na chrupko, czy jakiś ciekawy sos dla przełamania smaku. Jak na lokal „na co dzień” naprawdę dużo kuchni w kuchni, coś się dzieje, a jednocześnie treść nadal góruje na formą.

 

makaron-udon-z-poledwiczka-drukarnia

Makaron udon z polędwiczką wieprzową (dostępna również wersja wege)

Co mogę polecić? Burgery (choć mnie wegańska wersja buraczana nie do końca przekonała – burak i kmin rzymski w moim odczuciu nie tworzą pary choćby zgranej), pyszne dania mięsne (kaczka, królik, polędwiczki), makaron udon – idealny na lunch, podobnie jak sałatki. No i wypieki! Doskonałe pieczywo (można kupić osobno) i ciasta – na pierwszym miejscy megaczekoladowe brownie, na drugim szarlotka, ale testowaliśmy już wiele opcji i każda była smaczna, choć może nie każda trafiała w gust. Podsumowując – polecamy!

Drukarnia Skład Wina & Chleba Poznań
WWW
ul. Podgórna  6

 

Zobacz także

Drukarnia – nowa poznańska klasyka - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz