Dania, Polecane

Farfalle z kurczakiem zapiekane z żółtym serem – Piatto Bianco

Farfalle-z-kurczakie-zapiekane-z-żółtym-serem-piatto-bianco-poznan

Farfalle z kuczakiem, a do tego ser lazur, warzywa (brokuł, kalafior, marchewki) w sosie śmietanowym. Pychota!

Jak tylko danie zobaczyłam wiedziałam że mu nie podołam, porcja co najmniej dla dwóch głodnych osób, tudzież dla kobiety i mężczyzny 🙂 Naprawdę wielkie danie! Ale baaaardzo smaczne, nie mogę powiedzieć żeby idąc na ilość ktoś zapomniał o jakości, jak to często się zdarza. W stosunku do ceny więc wszystko wygląda przyzwoicie, może marnowanie jedzenia, ale na pewno nie marnowanie pieniędzy.

Pozytywnie zaskoczyło mnie to danie i to kilka razy, ale od początku. Po pierwsze ser pod którym danie było zapieczone – nie był ani gumowy, ani bez smaku, więc jak na restaurację i ser zwykły, a nie parmezan naprawdę dobrze. Nie było go też przesadnie dużo, był przyjemnie chrupiący i lekko pikantny. Po drugie warzywa – nierozgotowane, smaczne i w dużej ilości, w innych restauracjach często się tych zasad nie trzymają, Piatto Bianco dobrze się spisało. Po trzecie zabójczy kurczak! Delikatny, soczysty, dobrze przyprawiony, po prostu cudo! Również nie zginął wśród makaronu, co mnie ucieszyło. No i na koniec sos – nie był ani mdły, ani bez wyrazu, ani nie było go za dużo, ani za mało. A więc: smaczny, wyrazisty i bardzo aromatyczny sos śmietanowy (ja restauracyjne sosy śmietanowe kojarzyłam do tej pory głównie z mdłą i tłustą mazią, w której wszystkie składniki są utopione). Miło oblepiał wszystkie składniki, dało się wyczuć jego smak w każdym kęsie, ale nic niczym nie ociekało, a już na pewno nie tłuszczem. Jeśli chodzi o makaron, to smaczny, dobrze ugotowany i  w ogromnej ilości.

Danie zdecydowanie godne polecenia, do niczego nie można się przyczepić, po jego zjedzeniu byłam zdecydowanie zadowolona, a jeszcze bardziej byłam zadowolona gdy po kilku godzinach byłam już pewna, że mój żołądek nie zareaguje w żaden niepożądany sposób (ze śmietanowymi sosami nigdy nic nie wiadomo). Polecam, ja na pewno jeszcze nieraz i nie dwa zjem makaron w Piatto Bianco!

Farfalle z kurczakiem zapiekane z żółtym serem – 18 zł

Zobacz także

Farfalle z kurczakiem zapiekane z żółtym serem – Piatto Bianco - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz