Dania, Polecane

Filletto Balsamico – Linguini

Stek-balsamico-linguni-poznan

Filletto Balsamico, czyli stek z sosem balsamico na grzance, z rukolą, pomidorkami koktajlowymi i pieczonymi ziemniakami.

Miałam nadzieję na danie chociaż w połowie tak smaczne jak sobie wyobrażałam, a otrzymałam coś co przewyższyło wszelkie moje wyobrażeni i to bardzo. Stek bezbłędny, nigdy w życiu nie jadłam lepszego; Właściwie ciężko byłoby mi uwierzyć w lepszy stek 🙂 Nigdy niczego lepszego nie jadłam, a przynajmniej nie w dorosłym życiu. Całe danie było bezbłędne.

Mięso delikatne, soczyste, wysmażone tak jak chciałam, mięciutkie. Wyglądało tak idealnie, że aż nie chciało się wierzyć, że jest prawdziwe (zdjęcia nie oddają tego piękna w pełni) 🙂   Na steku położono gałązkę świeżego rozmarynu, aromat niezwykły, a i smak cudowny. Pod mięsem znajdował się spory kawałek gorącej, świeżutkiej bagietki, polany oliwą, a do tego przesiąknięty sokami z mięsa – świetny dodatek. Do tego mnóstwo rukoli zmieszanej z jakimiś listkami których niestety nie udało mi się zidentyfikować, a starałam się wraz z mym Internetem, starałam. W każdym razie te małe, fioletowe listki nadały rukoli ciekawy, kwaśny smak i dodawały charakteru całości.  Sosu balsamico sporo, a jednocześnie w sam raz – starczyło do końca i nie musiałam oszczędzać. Nawet pomidorki koktajlowe były jakieś lepsze niż zwykle..  Jedyne co mnie troszkę zdziwiło, to pieczone ziemniaki, które właściwie były raczej frytkami, ale smak ich również był odpowiedni, więc nie narzekam.

Wracając do domu już zastanawiałam się kiedy będę mogła wrócić i znów zjeść stek z Linguini.. Polecam wszystkim, choć to chyba oczywiste po tym co napisałam.

Filletto Balsamico – 48 zł

Z kartą Foodie Card w soboty i niedziele zjeść można ze zniżką 50%

Zobacz także

Filletto Balsamico – Linguini - Opinie i komentarze

  • Reply Aska 21 lipca 2014 at 08:53

    Byłam z mężem na kolacji rocznicowej właśnie na tym steku! Wspominam bardzo miło, choć trochę się stresowaliśmy – a byliśmy z Twojego polecenia! Bardzo nam sie podobało, na pewno wrócimy, jedzenie pyszne 🙂

  • Dodaj komentarz