Restauracje

Grillowany filet z kurczaka z pieczonymi ziemniakami i sałatką – Gołębnik

grillowany-filet-z-kurczaka-golebnik-poznan

Gołębnik to miejsce do którego regularnie wracam, ale którego tak naprawdę nigdy dobrze nie poznałam od strony kulinarnej – zakochałam się w jednym daniu i zwykle zamawiam je nawet bez patrzenia w kartę. A przecież menu całkiem pokaźne, różnorodne i ciekawe. A więc tym razem nowość – danie obiadowe – filet z kurczaka. Trochę droższe niż bym chciała, ale czasem można, a może przy okazji zjem jakieś cudeńko – tak sobie myślałam.

Ale niestety się rozczarowałam. Nie żebym dostała coś niezjadliwego, ale danie było zwyczajnie nieciekawe. Bez wyrazu, bez przypraw. Takie jakieś bez pomysłu i stworzone przypadkowo.

Pierś trochę bez smaku, trochę za sucha i trochę za twarda – a spodziewałam się pysznego mięska, ponieważ w mojej ukochanej tortilli z Gołębnika kurczak jest bezbłędny. Do tego porcja niezbyt pokaźna. Chyba w żadnej innej restauracji nie dostałam tak małego, wykrojonego kawałka mięsa. Spodziewałam się czegoś większego, w końcu filet miał być głównym składnikiem, nie dodatki.

Ziemniaki całkiem smaczne, ale też trochę bez wyrazu i mogły by być bardziej przypieczone. Sałatka dobra i świeża. Sos bardzo dobry, łagodny. Ale nic nie wyróżniało się smakiem, nic jakoś szczególnie ze sobą nie współgrało. Takie do zjedzenia mimochodem.

Danie też nie na jakiś wielki głód, jeśli ktoś chce się najeść proponuję tortillę – dużo smaczniejsza, bardziej sycąca i do tego tańsza. A w dodatku złożona z tych samych składników (choć oczywiście nie tylko) z tym że w o wiele bardziej udany sposób. Cena właściwie nie wiem dlaczego tak wysoka, na pewno więcej nie będę jadła tego dania. Jednym słowem: rozczarowani, niestety.

Grillowany filet z kurczaka z dodatkami – 23 zł

Zobacz także

Grillowany filet z kurczaka z pieczonymi ziemniakami i sałatką – Gołębnik - Opinie i komentarze

  • Reply Kolumbus 3 stycznia 2013 at 22:03

    jami!

  • Dodaj komentarz