Kawiarnie, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Stary Rynek i Centrum

Gwarna 9 cafe- ul.Gwarna 9 (zamknięte)

gwarna-9-cafe-poznan

Maleńka kawiarenka, dosłownie parę stolików. W okolicy św. Marcina pełno jest takich właśnie miejsc – i nie wiadomo co wybrać. Do Gwarnej warto zajrzeć z kilku powodów. Po pierwsze mają tam naprawdę smaczne jedzenie w przystępnych cenach. W menu znajdziemy portugalskie ciasta słodkie i wytrawne, tosty i sałatki. Niby nic wielkiego, ale każde danie które jadłam w Gwarnej było bardzo dobre.

Po drugie w kawiarni mają bardzo miły ogródek, a tego to już nie mają wszystkie kawiarnie w tej okolicy. Od kiedy odkryłam ten pełen kwiatów zaułek praktycznie zrezygnowałam z innych kawiarni i na szybką kawę/lunch chodzę zwykle do Gwarnej – i to nie tylko dlatego, że jest mi ona bardzo po drodze. 😉

Zimą jest już mniej kolorowo, w Gwarnej miejsca niewiele – brakuje mi przestrzeni, pewnie nie przyszłabym tam ze znajomymi. Za mało prywatnośc. Za to na samotne pół godziny z książką – jak znalazł.

Obsługa bardzo sprawna, uśmiechnięta, zawsze coś poleci, doradzi. Dzięki niej atmosfera jest właśnie taka jaka powinna być w takiej maleńkiej kawiarence. To miejsce po prostu poprawia mi humor 🙂

Ceny bardzo niewygórowane – od kilku do 20 zł za danie. A wybór jest – oferta może nie za duża, ale ciekawa i niestandardowa. Polecam portugalskie wypieki i sałatki – moim zdaniem w okolicy trudno o coś lepszego za takie pieniądze.

Gwarna 9 cafe
ul. Gwarna 9
czynne od poniedziałku do piątku od 11 do 22, w soboty od 12 do 22, w niedzielę nieczynne
WWW: –

Zobacz także

Gwarna 9 cafe- ul.Gwarna 9 (zamknięte) - Opinie i komentarze

  • Reply Anna Konieczna 1 czerwca 2013 at 13:27

    Niedawno miałam okazję odwiedzić kawiarnie Gwarna 9 Cafe. Z pewnością tam wrócę! Miejsce malutkie, zaledwie kilka stolików, ale bardzo przytulne. Obsługa bardzo miła, dziewczyna doradziła mi wybór ciasta czekoladowego podawanego z gorącymi malinami, rewelacyjne połączenia. Moja znajoma miała ochotę na coś bardziej konkretnego, zdecydowała się na lunch po portugalsku, wybrała warzywa zawinięte w ciasto portugalskie (bardzo podobne do francuskiego). Była zachwycona, danie było ładnie podane, było smaczne i miało przystępną cenę. Piłyśmy lemoniady, arbuzową i bezalkoholowe mohito. Bardzo fajnie podane w dużych szklankach z cząstkami owoców (ja miałam wielki kawał arbuza, który z radością zjadłam!). Wychodząc dostałyśmy karty lojalnościowe, wiedzą jak sprawić żeby klient wrócił. Ogólnie jesteśmy zadowolone z wizyty w Gwarna 9 Cafe. Warto dodać, że można usiąść na zewnątrz, gdzie jest sporo kwiatów. Centrum miasta, ale można tam znaleźć chwilę spokoju. Polecam.

  • Dodaj komentarz