Kawiarnie, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Gołębnik – ul.Wielka 21/ ul.Woźna 9

gołębnik

Gołębnik, to w Poznaniu kawiarnia – klasyk, przynajmniej tak mi się wydaje. Kawiarnia istnieje już od 13 lat, ja regularnie do niej zaglądam od ponad 7. Jest to właśnie jedno z takich miejsc, przez które rezygnuję z odwiedzania innych i eksperymentowania.

Jeśli chodzi o wystrój, to jest baaaardzo kawiarniany, dużo kwiatków, ptaszków, mebli, kolorowe obrusy, świeczuszki, mnóstwo bibelotów mówiąc krótko. Jak u babci można by powiedzieć. Wiem że nie do każdego taki wystrój przemawia, do mnie również nie do końca, ale do tego miejsca mam sentyment. Niestety, co do wystroju jeszcze – przydały by się w nim małe zmiany, porządki, odnowienia – fotele są mocno podniszczone, obrusy często brudne, nie wspominając o dywanach. Niektóre elementy po prostu należy wymienić, służyły wiele lat, robiły to dobrze, teraz czas na nowe.* Latem czynny jest ogródek, który należy zaliczyć na plus – bardzo przyjemny, spokojny, kamienice wokół ładnie odnowione (co w Poznaniu jest raczej rzadkością). Lokal składa się z dwóch części – w jednej można palić, druga z kolei jest bardziej rodzinna, przyjazna dzieciom.

Kolejna kwestia – obsługa. Mam wrażenie, że również w pewnym sensie się zestarzała. W Gołębniku wiele kelnerek pracuje tam od lat i mam wrażenie, że za bardzo się „zasiedziały”. Kiedyś bardzo dbano o klientów, obsługa była sprawna, nie było na co narzekać. Obecnie często trzeba długo czekać, mimo że lokal jest prawie pusty, kelnerki co chwilę przy tym wychodzą na papierosa, dwa razy nawet zdarzyło mi się, że zapomniały o moim zamówieniu. Nie zawsze dostaję do stolika kartę, zwykle też sama muszę iść złożyć zamówienie. Obsługi więc nie zaliczyłabym do najlepszych.

Z kolei jedzenie jest naprawdę pyszne! Zarówno desery, jak i dania obiadowe są wspaniałe. Szczególnie polecam ciasta, tortille i sałatki. Porcje są duże, wszystko zawsze świeże i smaczne. Jedyne co zmieniło się w tym miejscu od czasu jak do niego zaglądam, to ceny, które wzrosły nawet dwukrotnie. Tortille kilka lat temu kosztowały 9-11 zł, obecnie około 18-19. Ale nadal są według mnie warte swojej ceny.

* dnia 09 października odwiedziłam to miejsce i cóż za zaskoczenie – odnowione – nowe dywany, ładnie obite fotele, odmalowane ściany. Zdecydowanie na plus – i kolejny raz się przekonałam, że to miejsce jest moim ulubionym nie bez powodu!

Kawiarnia Gołębnik
ul. Wielka 21 / ul. Woźna 9
czynne:
WWW: http://www.cafegolebnik.pl/

Zobacz także

Gołębnik – ul.Wielka 21/ ul.Woźna 9 - Opinie i komentarze

  • Reply Dolina Maminków 15 stycznia 2017 at 22:45

    Byłam tam w zeszłym roku i nie zapomnę widoku kelnerki wycierającej stolik tą samą ścierką, którą chwilę wcześniej wycierana była podłoga… Porcje rzeczywiście wielkie, szarlotka pyszna, kawa bez zarzutu, ale odniosłam wrażenie, że miejsce jest po prostu brudne.
    Co do wystroju – mnie się podoba, ale ja lubię takie „babciowe” klimaty. 🙂

  • Dodaj komentarz