Opisy miejsc, Piątkowo, Restauracje

Kaszmix – sushi po polsku

kaszmix

Znalazłam coś dziwnego, coś nowego, więc trzeba było spróbować. Sushi z kaszą i różnymi dodatkami. Na zdjęciu wyglądało ładnie, nie wiedziałam czego się spodziewać, ale miałam nadzieję na coś smacznego. Zamówiłam zestaw kaszmix – czyli mix dodatków – mięsnych, rybnych, serowych i na słodko, a do tego sos musztardowo miodowy.

Mój zestaw miał 15 kawałków i pierwsze co mnie uderzyło, to to że te kawałki są maleńkie. Klasyczne sushi te kawałki ma większe, a przy okazji są ładniej pokrojone 🙂 No nie powiem, właściwie się tym zestawem najadłam, ale to był zestaw o nazwie „większy”, najmniejszy zaś liczy 6 kawałków – 6 kawałków to za mało nawet jak na drugie śniadanie dla 5latka.

Drugi mój problem był taki – jak to jeść?! Jakkolwiek bym do tego nie podchodziła – rozpadało się. Palce źle, pałeczki źle, wszystko leci.. Cała się upaćkałam, szczególnie użycie sosu było problematyczne.

A smak? No mnie nie zachwycił. Większość zestawu była rybna – była jakaś ryba normalna, wędzona i normalna, doszukałam się też jakiegoś kabanosa (?), był ser topiony, pasztet i ser pleśniowy. Niektóre z warzywami inne z owocami. Niektórych dodatków nie rozpoznałam. Najbardziej smakowały mi te kawałki, które były przyrządzone z owocami, reszta była taka trochę mdła, a poza tym owocowe kawałki rozpadały się najmniej 🙂

Sushi to sushi, ma swój smak i nie jest on do podrobienia. Kasza i ser zawinięte w wodorosty, to na pewno nie sushi, to po prostu ser i kasza zawinięte w wodorosty. No i po prostu te smaki ze sobą się nie komponują, wygląda stosunkowo dobrze, ale nie smakuje.

Kaszmix jest czymś, co można sobie zrobić w domu, z dziećmi, ale żeby zamawiać i jeszcze płacić za to całkiem spore pieniądze? No nie dla mnie ta opcja, raz spróbowała i koniec.

Kaszmix
zestaw 10 sztuk – 16 zł
zestaw 19 sztuk – 28 zł
zestaw 28 sztuk – 39 zł
Jeden sos do każdego zestawu gratis, kolejny 2 złote
WWW: http://kaszmix.pl

Zobacz także

Kaszmix – sushi po polsku - Opinie i komentarze

  • Reply Michał 20 lutego 2013 at 15:31

    Ciekawa ocena,
    Moja jest raczej przeciwna,jadlem i smakowało rewelacyjnie! A z dodatkiem sosu żurawinowego jeszcze lepiej. Wiadomo,kazd ma swoj smaki.

    Co do robienia w domu to wszystko można zrobic z dziećmi, robienie sushi jest coraz bardziej popularne ze wzgledu na wysoką cene w restauracjach.

    Proponune spròbować i samemu ocenic.

  • Dodaj komentarz