Jeżyce, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane

Knajpka Na Fyrtlu – ul. Kraszewskiego 7

logo-knajpka-na-fyrtlu

W niewielkim lokalu, w którym do niedawna mieściło się Viva Pomodori pojawiła się nowa jadłodajnia. Kuchnię włoską zastąpiła kuchnia polska, w wydaniu bardzo domowym. Szybka obsługa, klimat trochę jak w barze mlecznym, ale jakość jedzenia dużo wyższa. Menu zmienia się codziennie – na stałe w karcie znalazła się kaczka po poznańsku oraz pierogi w różnych wersjach; do tego codziennie pojawiają się dwa dania obiadowe oraz dwie zupy. Wszystko w bardzo przystępnych cenach, smaczne, a porcje są naprawdę spore. W Knajpce Na Fyrtlu można zjeść również tradycyjne, obfite śniadania – w cenach takich, że aż samemu nie chce się gotować.

Nie jest to lokal wykwintny, nie jest to nawet restauracja, po prostu „knajpka”. Jednak znaleźć tam możemy kuchnię domową, jakiej nigdzie w Poznaniu nie jadłam. Obsługa jest przesympatyczna, uśmiechnięta i bardzo kontaktowa, to kolejna rzecz która odróżnia lokal od innych podobnych miejsc. Zwykle tam gdzie można zjeść tanio i domowo, nie ma co liczyć na miłą obsługę 🙂

Lokal jest niewielki – może 15 osób mogłoby w nim się zmieścić (ewentualnie), w czasie kiedy ja tam jadłam było może 5-6 osób, także niezbyt dużo, ale co chwilę zjawiał się ktoś biorący jedzenie na wynos – i nie byli to tylko studenci. Widać, że na Jeżycach knajpka się przyjęła bardzo dobrze i  że zwyczajnie smakuje, ludzie wracają po jedzenie, że się podoba.

Minusów brak. Chociaż nie do końca odpowiada mi lokalizacja – oczywiście wolałabym żeby Knajpka Na Fyrtlu otworzyła się pod moim domem, a nie gdzieś tam na Jeżycach 🙂 No i jeszcze jedno – o ile papierowe talerze na których podają jedzenie w lokalu są wysokiej jakości i nie przeszkadzają w konsumpcji, o tyle plastikowe sztućce były nieco problematyczne (szczególnie przy jedzeniu kaczki). Ale jest to tylko szczegół, z wizyty byłam baaardzo zadowolona i na pewno wrócę jeszcze tam nie raz.

Przykładowe ceny:
Jajecznica na maśle z cebulką lub bez + bułka  – z 2 jaj – 6 zł; z 3 jaj – 7 zł
Zupy – 5 zł
Kaczka po poznańsku z pyzami i kapustą – 19 
Pierogi 9-10 zł
Dania obiadowe – codziennie inne – ok. 15 zł

Knajpka Na Fyrtlu
ul. Kraszewskiego 7
WWW: https://www.facebook.com/knajpkanafyrtlu (na facebooku codziennie dodawane jest dzienne menu)
Czynne od poniedziałku do piątku od 8 do 18; w soboty od 9 do 16.

Zobacz także

Knajpka Na Fyrtlu – ul. Kraszewskiego 7 - Opinie i komentarze

  • Reply Anda 21 lipca 2014 at 08:50

    Słyszałam, że już nie mają tak smacznie na początku. Szkoda, bo gdyby utrzymali poziom, mieliby na pewno dużo stałych klientów i ciągle by ich przybywało. A tak? wyszło jak zawsze.

  • Dodaj komentarz