Restauracje

Krem cebulowy – Sofa cafe & lunch

krem-cebulowy-sofa-cefe-lunch-poznan

Uwielbiam zupę cebulową, kocham wręcz, ale tak naprawdę nie wiedziałam że można zrobić inną niż klasyczną, francuską zupę z tego warzywa. Zaskoczyła mnie więc zupa krem, którą znalazłam w menu tej małej kawiarenki niepozornej. Pomyślałam, że może być dobrze. Zupa krem z cebuli z brandy i tymiankiem, brzmi dobrze.

Zupa podana ślicznie, bardzo aromatyczna, bardzo gęsta. Pierwsze wrażenia były baaaardzo dobre – bardzo cebulowe, bardzo ziołowe i rozgrzewające. Ale niestety przy około trzeciej łyżce wrażenia pojawiły się zupełnie inne. Cebulowy okazał się głównie jednak zapach, zupa była bardzo ziołowa, ale zabrakło podstaw – soli, pieprzu. W dodatku cebula była prawie surowa, aż strzykała między zębami. Jak na zupę to też było trochę za gęste, nawet jak na zupę krem. Po prostu zmiksowana cebula z ziołami, brandy prawie nie wyczuwalne. Po zupie pozostał w dodatku okropny niesmak w ustach, a żołądek zaczął wariować – no bo ile na wpół surowej cebuli można zjeść?!

Na tle klasycznej cebulowej zupy wypada baaardzo słabo. Takie połączenie sprawdziłoby się pewnie lepiej w formie sosu, delikatnego dodatku do jakiegoś mięsa, ale na pewno nie jako zupa.

Krem cebulowy – 9 zł

Zobacz także

Krem cebulowy – Sofa cafe & lunch - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz