Dania, Polecane

Lamb Kofte – Taverna Artemis (zamknięte)

lamb-kofte-ziemniaki-po-grecku-taverna-artemis-poznan

W menu Artemisa zmiany – już nie ma skomponowanych gotowych dań, ale trzeba samemu wybrać dodatki i danie główne. Niby pozytywnie, bo jest spory wybór – frytki, ziemniaki, pieczywo, warzywa gotowane, sałtaki, surówki, szpinak, ale z drugiej strony ceny poszły w górę. Wydaje mi się, że wraz ze wzrostem ceny zwiększyły się również porcje, co znowu przemawia na plus, ale jednak nadal trzeba za wypróbowane już dania zapłacić kilka złotych więcej. Zresztą też inaczej czyta się kartę gdy uświadomimy sobie, że za 4 maleńkie kotleciki mamy zapłacić trzydzieści parę złotych. Przełknęłam jednak tę zmianę i udało mi się w końcu coś wybrać.

Wybór: Lamb Kofte, czyli kotleciki baranie z miętą (4 sztuki)  serwowane z sosem chilli oraz tzatziki, do tego ziemniaki po grecku oraz gotowane warzywa.

Kotleciki malutkie, ale wraz z dodatkami tworzą solidne danie. Mięso bardzo smaczne, lekko słodkie, jak to baranina, mięty niestety nie wyczułam (choć widziałam), ale i tak smak bardzo mi przypadł do gustu. Ostry sos był bardzo ostry, spróbowałam go jedynie, zjeść więcej nie byłam w stanie. Za to tzatziki bardzo smaczne i potrzebne, bo mięso było dość suche.

gotowane-warzywa-taverna-artemis-poznanZiemniaki po grecku tym razem podane były z cukinią i dużą ilością ziół. Dużo więcej ich niż niegdyś, także nie trzeba było oszczędzać. Warzywa piękne i smaczne, niby nic wielkiego, a jednak naprawdę dobre – nie wiem czy to dlatego że dobre warzywa, czy że jakoś szczególnie ugotowane – ważne, że były pełne smaku, chrupiące i w dużej ilości.

Artemis do tanich restauracji nie należy, ale często można znaleźć ich ofertę na Gruponie na przykład. Można wtedy zjeść tani i naprawdę smaczny obiad. Nie chodzi oczywiście o to, że cena ma się nijak do jakości – oczywiście czasami można zapłacić więcej i zjeść coś wyjątkowego, ale mnie na przykład nie byłoby stać na wystawny obiad w tej restauracji (choć chciałabym by było inaczej oczywiście 🙂 ).  Z kuponem jednak restauracja jednak staje się również dostępna dla osób z budżetem raczej studenckim. Nigdy też nie byłam z powodu kuponu potraktowana w Artemisie jak klient drugiej kategorii.  Mogę więc polecić restauracje, jak i to danie każdemu 🙂

Lamb Kofte – 35 zł

Ziemniaki po grecku – 5 zł

Warzywa gotowane – 6 zł

Całość: 46 zł

Zobacz także

Lamb Kofte – Taverna Artemis (zamknięte) - Opinie i komentarze

  • Reply zdrowemiesa.eu 15 listopada 2014 at 19:48

    Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziecie szeroką ofertę baraniny, jagnięciny, dziczyzny, koniny i innych przysmaków.

  • Reply Aska 21 lipca 2014 at 08:55

    To była bardzo dobra restauracja, może właściciele mieli trochę problemów osobistych, ale jedzenie pyszne. Szkoda, że zamknęli..

  • Dodaj komentarz