Głogowska i okolice, Miejsca, Opisy miejsc, Pizzerie, Polecane, Restauracje

Linguini – ul. Metalowa 4

linguini-poznan

Linguini jakoś mnie szczególnie nie kusiło, nie dość że daleko, to jeszcze jest to restauracja hotelowa, na stronie nie mogłam znaleźć cennika i obawiałam się kosmicznych cen. A teraz żałuję, że tego miejsca i tej kuchni nie odkryłam wcześniej.

Zacznę od wystroju. Jak już wspomniałam – hotel i widać to w wystroju. Dyskretnie, elegancko, klasycznie. Bez jakichkolwiek ekstrawagancji – po prostu białe stoliki ładnie zastawione, bar i koniec. Ale za to można posiedzieć na ogródku, gdzie jest już mniej weselnie, czy bankietowo – jeśli ktoś nie lubi takich klimatów. Ja nie lubię przesadnej elegancji, ale w Linguini czułam się dobrze i swobodnie, wystrój na pewno nie był żadnym minusem – był po prostu neutralny.

Obsługa za to bardzo miła, uśmiechnięta, swobodna, czasem zagada do klienta, ale nic na siłę. Często na wstępie wiem, że moje wyjście do restauracji nie będzie przyjemne, chodzi mi o sytuację gdy wchodzę do sali w której oprócz 3 kelnerów nie ma nikogo. Zwykle później następuje 1,5 godzinna obserwacja klienta z różnych pozycji. W Linguini nie było nikogo, sala wielka, kwadratowa – nie było się gdzie schować, do tego faktycznie 2, czy 3 kelnerki za barem, ale wcale nie czułam się podczas wizyty jak zwierzę w klatce – kelnerka przez większość czasu znajdowała się na zapleczu, nie stresowała swoją obecnością, przy stoliku zaś pojawiała się w idealnych momentach – na nic nie trzeba było czekać itp. No! obsługa wzorowa i bardzo pozytywna. 🙂 A do tego miałam takie miłe poczucie, że obsługa dba o mój komfort i o to żebym się dobrze czuła, a to niestety jest rzadkie.

Tym co kompletnie rzuciło mnie na kolana i sprawiło, że zakochałam się w tej restauracji, że będę do niej wracać i myśleć codziennie było JEDZENIE. Cudowne jedzenie! Stek który dostałam – jak dotąd nie jadłam lepszego, idealny po prostu. Wszystko co wylądowało na naszym stole było naprawdę wysokiej jakości i  było zdecydowanie warte swojej ceny. Moje obawy co do cen z kosmosu się na szczęście nie spełniły, jak na Poznań i dodatku restaurację hotelową ceny bardzo przystępne. Nie można sobie odpuścić według mnie, trzeba zjeść w Lingiuni!

Linguini
ul. Metalowa 4
Z kartą Foodie Card w soboty i niedziele zniżka na jedzenie 50%

Zobacz także

Linguini – ul. Metalowa 4 - Opinie i komentarze

  • Reply Ania 18 października 2014 at 08:10

    Witam,

    Niestety nie zgodzę się z tą opinią. Byliśmy w tej restauracji w cztery osoby kupiliśmy grupona. Zamówiliśmy dwa razy rosół i dwa razy zupę grzybową po ok. 25 min nam je podali i rosół okazał się kwaśny, kelnerka przyznała że był gotowany dzień wcześniej i nie rozumie dlaczego się zepsuł więc zaproponowała nam inną zupę. Następnie był danie główne, na które czekaliśmy ponad godzinę bo się zepsuł piec, podejrzewamy ze jechali do sklepu po świeże ryby. Na koniec deser ciasto czekoladowe odgrzewane w mikrofali i też z dnia co najmniej wczorajszego ale hitem były owoce z jak jest w karcie „bezą włoską” która się okazała mała sztuczną kulką „ bezową” ze sklepu spożywczego. Ogólnie odradzamy!!!

  • Reply Grzesiek 20 maja 2013 at 11:14

    Wygląd i charakter miejsca tego nie zdradza, ale można tam zjeść przepyszną pizze 🙂

  • Dodaj komentarz