Opisy miejsc, Pizzerie, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Mała Italia – ul.Wielka 27/29

mala-italia-poznan

Długo nie mogłam się zabrać żeby napisać coś o tym miejscu. Mam z nim same mieszane uczucia – nic nie było świetne, ale też nic nie było tragiczne. Rozczarowało mnie trochę to miejsce, spodziewałam się pysznej kuchni i fajnej atmosfery, a wszystko było takie „nie do końca”, ale może po kolei.

Mała Italia jest naprawdę mała – 5 stolików i bardzo mało przestrzeni. Wszystko wygląda ładnie, ale co do wygody mam już zastrzeżenia, podobnie do prywatności. Siedziałam przy malutkim stoliku, który wyglądał naprawdę sympatycznie, ale niezbyt się nadawał do spędzania przy nim czasu – po pierwsze zwisała nad nim wielka żarówka, która zawieszona była na wysokości głowy osoby naprzeciwko, także musiałam się ciągle wychylać i schylać by widzieć z kim rozmawiam. Po drugie na ścianie zawieszone były wielkie zasłony, w które zaplątywałam się przy każdym ruchu. Także niezbyt wygodnie.

Obsługa była całkiem miła i na tyle na ile pozwala taka mała przestrzeń dość dyskretna, ale niestety niebyt sprawna. Wolę nie wiedzieć jak sobie radzą tam kiedy mają więcej gości, kiedy byłam tam ja zajęte były tylko dwa stoliki, a na obiad czekaliśmy ponad godzinę. Sama bym sobie szybciej zrobiła takie danie. Nikt nas nie uprzedził, że tyle będziemy czekać, a chyba ktoś jednak powinien. Dania z kuchni w dodatku nie przyszły razem, także zanim zabraliśmy się do jedzenia moje danie, które wyszło z kuchni pierwsze było już dość zimne. W dodatku osoba z którą byłam w restauracji otrzymała zupełnie niejadalne tortellini, które i tak zostało zwrócone. Nie mówiąc już o tym jakiego zdziwienia doświadczyliśmy kiedy kelnerka tłumaczyła nam, że nadzienie w tortellini powinno być tak twarde, że niemożliwe do pogryzienia i że szef inaczej nie potrafi ugotować tego kupnego suszonego makaronu.

Ostatecznie udało się zjeść coś smacznego, ale w Małej Italii spędziliśmy ponad 2 godziny i wyszliśmy naprawdę zmęczeni. Być może wrócę tam kiedyś, ale na pewno nie będę zamawiać niczego innego niż pizza, tylko na to danie nie trzeba było czekać godzinami i było całkiem dobre. Ale na pewno nie jest to miejsce w którym się zakochałam i które będę wszystkim polecać.

Jeśli chodzi o ceny, to są one do przełknięcia, ale w przypadku dań które są smaczne. No bo kto chce wydawać 20 zł, czekać 1,5 godziny i ostatecznie dostać michę tortellini, które zostało kupione w sklepie i po prostu wrzucone do garnka? No na pewno nie ja. Porcje też nie były zbyt duże, a czekając tak długo można naprawdę zgłodnieć. Na tle innych restauracji w okolicy Mała Italia wypada niestety dość słabo.

Mała Italia
Ul. Wielka 27/29
czynne od poniedziałku do czwartku od 12 do 23, w piątki i soboty od 12 do 24, w niedziele od 12 do 22
FB: https://www.facebook.com/Ma%C5%82a-Italia-204356969658545/

W poniedziałki i wtorki z kartą Foodie Card jedzenie tańsze o 50%

Zobacz także

Mała Italia – ul.Wielka 27/29 - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz