Opisy miejsc, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Manekin – ul. Kwiatowa 3

Restauracja Manekin znajduje się w kilku większych miastach Polski, od stosunkowo niedawna również istnieje w Poznaniu. Restauracja mieści się niby w centrum, a jednak na uboczu. To tylko kilka kroków od ul. Półwiejskiej, na rogu ul. Kwiatowej i Rybaków, ale jednak tym samy szanse na spontaniczne trafienie na ten lokal stają się bliskie zeru.

Do Manekina warto zaglądać z kilku powodów. Po pierwsze jest tam tanio. Po drugie naleśniki są pyszne. Po trzecie pyszne są zupy. A po czwarte pyszny jest chrupiący kurczak z warzywami. Niestety są też minusy – jako, że w tym przypadku mamy do czynienia z sieciówką, jesteśmy właśnie tak traktowani. Obsługiwani szybko, nazbyt uprzejmie, ale machinalnie; w lokalu panuje atmosfera zabiegania, zrelaksować można się jedynie na ogródku, gdzie zgiełk nie dociera. Osobiście przeszkadza mi również brak odpowiedniej dbałości o zachowanie porządku, co doskonale widać gdy udamy się do toalety.. okropne zaniedbanie.

Lokal urządzony jest moim zdaniem neutralnie – jest przytulnie, ale bez przesady, dużo otwartych przestrzeni, mało kolorów. Może trafić do wielu, bo można na wiele elementów zwrócić uwagę. Dobre na szybki obiad w przerwie  i na kolację ze znajomymi, na randkę też znalazłby się pewnie odpowiedni stolik. Ale jednak ma swój styl, nie jest to sterylna przestrzeń, w Manekinie nawet chce się posiedzieć. : ) Dla zainteresowanych: jest sala dla palących.

Na plus można również zapisać fakt, że na dole jest otwarta kuchnia, możemy więc być świadkami przygotowywania naszego naleśnika 🙂

Niestety, szczególnie w weekendy i w „godzinach szczytu” lokal jest przepełniony, trudno znaleźć miejsce, czas oczekiwania się wydłuża, a atmosfera zabiegania wzmaga się. Ale mimo wszystko, warto wstąpić na naleśnika. ; )

Manekin
ul. Kwiatowa 3
Od niedzieli do czwartku czynne od 10 do 22, w piątek i sobotę o godzinę dłużej.
WWW: http://manekin.pl/

Zobacz także

Manekin – ul. Kwiatowa 3 - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz