Restauracje

Paella z owocami morza – Cactus Factoria

paella-z-owocami-morza-cactus-factoria-poznan

paella-z-owocami-morza-cactus-factoria-poznanJedzenie w Cactus Factorii jak dotąd nie sprawiło mi większego zawodu, dlatego chętnie eksperymentowałam, nie zwracałam większej uwagi na cenę i po prostu cieszyłam się posiłkiem. Tym razem trafiłam na danie – kompletną porażkę. W Cactus Factorii specjalizują się w kuchni hiszpańskiej, myślałam więc że  paella z owocami morza będzie wręcz daniem popisowym. Okazało się, że lepiej o niej nie wspominać, nikomu nie polecać, a już na pewno nie zamawiać.

Zaczynając od efektów wizualnych – pierwsze wrażanie: kupa ryżu, trochę cebuli, trochę groszku i jakieś mikroskopijne strzępki, to chyba te owoce morza. Dalej wcale nie było lepiej, starałam się przebić do środka, z nadzieją że tam znajdę jakieś skarby.. Okazało się, że w środku nic więcej nie znajdę, o czym chyba tak naprawdę wiedziałam od początku. To co mi się udało zlokalizować to okrutnie posiekane kalmary, najmniejsze na świecie krewetki (naprawdę, nigdy mniejszych nie widziałam), macki tak maleńkie, że nie dało się ich nabić na widelec i małże, o których sama już nie wiem co napisać – wrócę do nich przy okazji smaku. Ogólne wrażenie było jedno: danie z mrożonki. Wolałabym zapłacić więcej, ale dostać paellę z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli chodzi o smak, to również do czynienia miałam z porażką. Ryż jeszcze smakował jako-tako, warzywa za dużo nie wnosiły do dania, dodawały  koloru i nic więcej. Jedynymi smacznymi w miarę owocami morza okazały się krewetki – tylko one nie były twarde i gumiaste. Ale nawet one nie sprawiły mi za dużej radości. Kalmary można było żuć, małże były tak twarde, że nie dało się ich pogryźć, a poza tym niektóre były bardzo gorzkie, macki tylko wyglądały, twarde, a smaku w tak maleńkim kawałeczku zawrzeć się nie dało.  Miałam naprawdę poważne obawy czy ta atrakcja nie skończy się zatruciem, ale uznałam, że mrożonką trudno się otruć, po prostu jest niesmaczna.

Na paellę do Cactus Factorii na pewno nie wrócę i nie polecam jej nikomu. Porcja za duża, danie bez pomysłu i bez smaku. Na szczęście w karcie znaleźć można dużo innych ciekawych propozycji.

Paella z owocami morza – 34 zł

Od poniedziałku do środy z kartą FoodieCard jedzenie tańsze o 50%

Zobacz także

Paella z owocami morza – Cactus Factoria - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz