Dania, Polecane

Pastel de nata – Gwarna 9 (zamknięte)

Pastel de nata to portugalska babeczka – ciasto francuskie wypełnione budyniem. Zaskakująco smaczne połączenie! Całość doprawiona jest jeszcze cynamonem, który pasuje idealnie. Ciasto francuskie i budyń – brzmi prosto i banalnie, ale tego trzeba spróbować żeby zrozumieć. Budyń to nie jakaś tam papka z proszku, ale przepyszny krem – lekki, delikatny, na górze z delikatną skorupką.

Zakochałam się w tych ciasteczkach, nie jadłam w życiu nic lepszego, jeśli chodzi o słodycze. Polecam!

Babeczki pieczone są przez portugalską piekarnie Bom Dia i można ich spróbować nie tylko w Gwarnej 9, ale także np w Cafe Bebe, czy w Chilli Cafe.

Pastel de nata – 5 zł

Zobacz także

Pastel de nata – Gwarna 9 (zamknięte) - Opinie i komentarze

 • Reply Agnieszka 17 marca 2013 at 17:24

  Widziałam też w Coffee House, które w zasadzie jest kilkanaście kroków od Gwarnej 9, tyle, że na Fredry.

  • Reply Smak Poznania 18 marca 2013 at 14:11

   Próbowałam znaleźć gdzie jeszcze pastel de nata są dostarczane, ale niestety mi się nie udało – ale jeśli gdzieś są, to polecam. Mała rzecz, mnóstwo radości 🙂

 • Reply magellanka.pl 4 września 2018 at 13:08

  Hej!Szukam w Poznaniu portugalskich knajpek.Znasz może jakieś?Chilli Cafe chyba upadło,nie mogłam znaleźć. Czy znasz może jeszcze jakieś miejsce, gdzie są pastéis?W Poznaniu jestem od niedawna i uwielbiam Portugalię.Prowadzę też od niedawna bloga w tym temacie:magellanka.pl Byłabym wdzięczna za jakieś miejsca godne polecenia.

 • Dodaj komentarz