Miejsca, Opisy miejsc, Pizzerie, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Piatto Bianco – ul. Rybaki 20A

Ktoś mi kiedyś wspomniał o tym miejscu w kontekście pizzy, czy makaronu i od tego czasu mi chodziło po głowie uporczywie. Na stronie sobie jeszcze zdjęcia pooglądałam i stwierdziłam, że fajnie i jeszcze bardziej mi chodziło.

W końcu się wybrałam. Po pierwsza, wyobrażałam sobie coś zupełnie innego 🙂 Oglądając zdjęcia stwierdziłam, że to jakaś spora piwnica, a okazało się że to jedna sala, czyli 4 stoliki. Może być to plus, ale może być też minus. Plus, bo było przytulnie i oryginalnie, a minus dlatego, że za każdym otwarciem drzwi robiło się okropnie zimno, a po drugie dlatego, że zapachy z kuchni były tak silne, że do dziś mogę je sobie przypominać wąchając kurtkę 🙂 Nie było to jednak jakoś szczególnie uciążliwe, bo zapach był naprawdę zachęcający, a że był tak intensywny przekonałam się dopiero następnego dnia rano, podczas zakładania już wspomnianej kurtki. Z drugiej strony klientów nie było zbyt dużo, więc i drzwi otwierano rzadko 🙂
Także można by powiedzieć po prostu, że mały przytulny lokal. I do tego miał swój charakter.

Jeśli chodzi o obsługę, to bardzo pozytywnie. Nie czułam się skrępowana mimo niewielkich rozmiarów, bar znajduje się w innej sali niż stoliki, więc można liczyć na prywatność i swobodę. Do tego wszystko sprawnie i ładnie podane.

A do tego smaczne! Jeszcze nie wiem jak pizza, ale makarony mogę polecić. Porcje naprawdę duże, jeśli nie ogromne, ale nie mogę powiedzieć żeby odbijało się to jakoś na jakości. Wszystko pełne smaku, aromatyczne i świeże. Zdecydowanie wiem za co zapłaciłam.

Na pewno jeszcze tam zajrzę, bardzo miły czas tam spędziłam i dostałam pyszne jedzenie, polecam!

Piatto Bianco działa również na dowóz i to do późnych godzin nocnych, więc jeśli ktoś lubi zjadać pizzę po północy, to coś dla niego. 🙂

Piatto Bianco
ul. Rybaki 20A
czynne od niedzieli do czwartku od 14 do 2, a w soboty i niedziele od 14 do 4
WWW: http://www.piattobianco.pl/

 

Zobacz także

Piatto Bianco – ul. Rybaki 20A - Opinie i komentarze

  • Reply Marzycielka 16 marca 2014 at 12:18

    Ich pizza jest najlepsza w Poznaniu! Spróbuj koniecznie z podwójnym serem, suszonymi pomidorami i pieczarkami:) Polecam!

  • Dodaj komentarz