Dania, Polecane

Pizza Izolda – Zielone Słonie (zamknięte)

pizza-izolda-zielone-słonie-poznań

A oto i najlepsza pizza w mieście. Przynajmniej ja nie jadłam żadnej lepszej, póki co. Jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z pizzą tak pełną smaku, na tak dobrym cieście. Ale po kolei.

Pizza Izolda, czyli sos pomidorowy, ser, salami, pomidor, ser pleśniowy i czosnek.

Ciasto – cienkie ciasto drożdżowe, które jest dobrze wypieczone i chrupiące to rzadkość. Ciasto zwykle jest zbyt grube lub cienkie, ale zupełnie rozmokłe. Ale w Zielonych Słoniach ciasto jest idealne, a do tego jego smak jest świetny. Ze smakiem zjadłam również brzegi.

Składniki – dobrej jakości, bardzo smaczne, aromatyczne, wszystkiego w proporcjach idealnych.  Wszystko świetnie się komponowało, a dodatek czosnku i pomidorów doskonale dopełniał smak pozostałych składników. Czysta przyjemność.

A na koniec sosy – czosnkowy i pomidorowy. Takich sosów jeszcze nigdzie nie jadłam. Sos pomidorowy był naprawdę pomidorowy – lepszy niż niejedna zupa pomidorowa, którą miałam okazje jeść. Nie wiem czy był kupny, czy własnej roboty, ale jestem przekonana, że nie było w nim nic poza przetartymi pomidorami i przyprawami. Pycha. Sos czosnkowy był nie mniejszym zaskoczeniem – lekki, jogurtowy, ze świeżym czosnkiem. W niczym nie przypominał sosów czosnkowych podawanych w regularnych pizzeriach poznańskich – nie był ciężki, nie był majonezowy, nie śmierdział i nie czułam się po nim źle. Cudo!

Czy trzeba mówić coś więcej? Po prostu tam idźcie.

Pizza Izolda – 19 zł, a od poniedziałku do piątku dla studentów każda pizza za 13,50!

Sosy gratis.

W poniedziałki, wtorki i środy jedzenie tańsze o 50% z Foodie Card!

Zobacz także

Pizza Izolda – Zielone Słonie (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz