Kawiarnie, Opisy miejsc, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Pod Pretekstem – ul. Święty Marcin 80/82

pod pretekstem poznan

Kolejne miejsce do którego chciałam się wybrać, ale jakoś nie miałam ku temu okazji, z pomocą zaś nadeszła akcja Poznań za Pół Ceny. Pod Pretekstem zawsze kojarzyło mi się z miejscem kultowym i dobrze znanym, ale raczej mało się słyszy o nim w kontekście jedzenia, częściej przy okazji jakiś wydarzeń kulturalnych – koncertów, czy wystaw. Wiadomo, miejsce to do tanich nie należy, więc też bez zachęty nie chciałam iść.. Pół ceny, to dobra cena, więc w końcu znalazł się pretekst by odwiedzić Pod Pretekstem.

Bardzo pozytywne pierwsze, drugie, trzecie wrażenie. Klimatycznie, dużo przestrzeni, ciekawy wystrój, atmosfera idealna do picia wina przez cały dzień. Miejsce w zasadzie nie miało restauracyjnego charakteru, ale z drugiej strony nie był to typowy pub. Po prostu miejsce do siedzenia bardzo miłe, luźna atmosfera, przyjemna muzyka i zachęcające kanapy.

Obsługa błyskawiczna – od momentu wejścia do otrzymania pierwszego dania minęło może z 15 minut. Drugie danie otrzymałam dosłownie minutę po skończeniu zupy. O obsłudze nic więcej do powiedzenia nie mam – była praktycznie niewidoczna, ciągle gdzieś się tam krzątała, ale zajęta była raczej sobą niż klientami – czego wcale nie odczytuję jako minus.

Obsługa i wystrój na plus. Jedzenie, a raczej stosunek jakości do ceny niestety na minus. Dania drogie. Zupy po 15 zł, dania obiadowe 40, makarony powyżej 20.. A smak raczej przeciętny. Dania na pewno nie powalają, są po prostu poprawne. Spodziewałam się czegoś więcej, powiem szczerze. Dania niestety przywodziły na myśl obiady stołówkowe, w których brak fantazji, smaku i czegokolwiek wyróżniającego dania. Nie było ani złe, ani dobre, ale za to było drogie. Absurdalnie drogie według mnie.

Być może skuszę się jeszcze na jedną wizytę, ale na pewno nie będę celować w dania obiadowe (mięso ziemniaki). Pod Pretekstem może kusić ogródkiem na Dziedzińcu Różanym, koncertami etc, ale jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Następna wizyta prawdopodobnie zakończy się na zamówieniu kawy, tudzież piwa.

Pod Pretekstem
ul. Święty Marcin 80/82
Poznań
Czynne codziennie od 12 do …
WWW: http://www.podpretekstem.pl/

Zobacz także

Pod Pretekstem – ul. Święty Marcin 80/82 - Opinie i komentarze

 • Reply Koncert Duetu PiaVo 29 lutego 2020 at 13:55

  Szanowni Państwo!

  Przesyłam ofertę koncertową duetu wokalno – instrumentalnego „PiaVo”w załączniku.
  Załączam linka do profilu duetu na fb
  https://www.facebook.com/DuetPiaVo/

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna Raieva 790 884 020
  Barbara Krenz 509 505 033

 • Reply lech kontny 30 czerwca 2018 at 22:57

  30.czerwiec 2018r Przybyłem o godzinie 19,30 na koncert . Pierwsze wrażenie ok. zamawiamy tatara deser pilzner oraz Camparii. mlody kelner po 30 minutach podaje piwo pilzner w kuflu Lecha tatar wołowy ładnie podany w kamionkach na desce. pierwszy kontakt z mięsem niekoniecznie korzystny doprawiony już płynem magi i sporo soli proszę o pieprz i oliwkę , pieprz w młynku jakiś dziwny , oliwa okazuje sie olejem w butelce z paprykami tak dla ozdoby tragedia kapary nie świeże….. Jestem smakoszem tatara którego zamówiłem pomimo późnej pory i tragediaaaaaaaaaaaaaaaa!!! tak trafiłem Ostatnio w ub tygodniu konsumowałem tatara w małym barze w Trypuciach to jest na trasie do Augustowa za Małkinią Mońkami, Lapami i Morami. pychaaa niby indywidualne smaki ale ja jestem smakoszem więc źle trafiłem nie podano równiez pieczywa no no…………………………

 • Reply Qwert 11 marca 2018 at 10:03

  Witam
  Restauracja już nie istnieje w tym samym miejscu znajduje się już inna knajpka.

 • Dodaj komentarz