Dania, Polecane

Polędwiczka wieprzowa w sosie kurkowym – Dąbrowskiego 42

poledwiczka wieprzowa w sosie kurkowym z fasolka i smazonymi ziemniaczkami w dabrowskiego 42 w poznaniu

Dąbrowskiego po raz kolejny zachwyca smakiem. Niby wszystko proste, bez żadnych udziwnień, a było to jedno z lepszych dań jakie w ogóle jadłam. Przede wszystkim sos kurkowy był wyśmienity, lekko słodki, lekko pikantny, z całymi kurkami, naprawdę godny polecenia! A muszę przyznać, że 99% sosów grzybowych nie cierpię, także ten jest naprawdę dobry!

Mięso pycha, jak to polędwiczka, całkiem spory kawałek, dobrze przyrządzona – nie za twarda, soczysta, taka jak być powinna. Jeśli chodzi o dodatki, to była to fasolka i ziemniaczki smażone. Trochę zdziwił mnie fast foodowy wygląd ziemniaczków, ale jak to mówią: pozory mylą – ziemniaczki w żadnym wypadku nie były tłuste, miały przyjemnie chrupiącą skórkę, w środku puszyste.. No w żadnym fast foodzie na pewno takich ziemniaczków nie dostaniecie 🙂 Fasolka dobra, chrupiąca, bardzo dobrze pasujący dodatek, odświeżający całe danie.

Polecam, zdecydowanie! Ostatnio zachwycałam się duszoną wołowiną z Dąbrowskiego, ale teraz moim faworytem jest to danie!

Polędwiczka wieprzowa w sosie kurkowym – 32 zł

Z kartą Foodie Card od poniedziałku do środy można jeść o połowę taniej!

Zobacz także

Polędwiczka wieprzowa w sosie kurkowym – Dąbrowskiego 42 - Opinie i komentarze

  • Reply Anushka 9 grudnia 2014 at 10:44

    Nigdy nie byłam fanką wieprzowiny, ale faktycznie te polędwiczki są doskonałe! Sos kurkowy delikatny, nie gorzki. Dla porównania byłam też w Ratuszowej. Co prawda cena duuużo wyższa, ale ziemniaczki truflowe do polędwiczek zobiły w mojej rodzinie furorę. Czekam na wpis z Ratuszowej u Ciebie!

    http://www.ratuszova.pl/

  • Dodaj komentarz