Opisy miejsc, Pizzerie, Restauracje, Winogrady

Rimini – ul. Słowiańska 38H

rimini-poznan

Dalszy ciąg poszukiwania czegoś przyjemnego w okolicach Winograd i Piątkowa. Tym razem całkiem owocne. Rimini to mała restauracyjka, jak nazwa wskazuje, specjalizująca się w kuchni włoskiej. Pizza, makarony, kilka dań głównych i wyjątkowo dobre zupy.

Parę osób mi o tym miejscu mówiło, polecało, do tego kiedy pierwszy raz chciałam tam zjeść wszystkie stoliki były zajęte, więc sobie zaczęłam wyobrażać nie wiadomo co, że musi być tam cudownie, smacznie, miło. Poprzeczka zawisła wysoko. Za drugim razem w Rimini było zdecydowanie luźniej, tylko kilka stolików zajętych, już właściwie nie wyglądało tak przyjaźnie pozbawione gości. Ale i tak miło, choć nieco fast foodowo. Co mi się spodobało, to bardzo zaplanowanie przestrzeni tak, że mimo że miejsce jest niewielkie, to każdy stolik w swoim kąciku, oddzielony od reszty, dużo więcej prywatności niż w większości miejsc. Wystrój nienahalny, bez przesady, pasujący do pizzerii, to na pewno.

Jeśli chodzi o obsługę, to taka średnia. Niby sprawnie, grzecznie i jak trzeba, ale jakaś taka bez uśmiechu, z obowiązku, sztywna i wymuszona. Może pani miała gorszy dzień, ale jakoś nie poczułam się tam dobrze.

Jeśli chodzi o jedzenie, to tylko kilka słów, dokładniejsze opisy w postach. Po pierwsze: zaimponowali mi zupami, a na pizzy się zawiodłam, nawet bardzo. Ceny dość przystępne, szczególnie pizze (ok 20zł) i zupy(6-9zł), makarony i dania główne troszkę droższe, zaczynają się od 20 zł. Jak ma się jakość do ceny mogę powiedzieć tylko w wypadku pizzy i zup – ceny wydają mi się rozsądne.

Generalnie można powiedzieć, że trochę się zawiodłam w każdej sferze, po prostu oczekiwałam jakiejś miłej knajpki w włoskim klimacie, a trafiłam do niezłej pizzerii, jednak nadal pizzerii fast foodowej, specjalizującej się w pizzy na dowóz. Ale i tak jak do tej pory, to na Winogradach/Piątkowie nic lepszego nie znalazłam, pewnie trafię tu jeszcze nie raz. Może nawet zmienię swoje zdanie na temat tego miejsca, szczerze mówiąc to liczę że je zmienię.

Rimini
ul. Słowiańska 38H
czynne od niedzieli do czwartku od 12 do 22, w piątki i soboty od 12 do 23
WWW: http://www.pizzarimini.poznan.pl/

Zobacz także

Rimini – ul. Słowiańska 38H - Opinie i komentarze

  • Reply Stali klienci 28 grudnia 2022 at 21:20

    Zamówienie zrealizowane dopiero po godzinie. Pizza prosciutto, której atutem i wiodącym smakiem jest cudowny parmezan w kawałkach na wierzchu, a nasza pizza dostarczona dojechała bez tego dodatku. Pani, która odbierała zamowienie( niejaka pani Magda)poinformowała, że ser dojedzie kolejnym transportem( niestety znów po kolejnej godzinie). Pizza w tym czasie wystygła, a ser, który dojechał był raczej 2 g wiórem spakowanymi w mini gustowny pojemniczek plastikowy. W ramach naprawy błędu dostaliśmy 300 ml coca-colę, która niestety nie wzbogaciła smaku zimnej pizzy. Tym bardziej jest nam przykro, gdyż od 30 lat jesteśmy stałymi klientami tej klimatycznej restauracji i wspominamy porządnych jej Właścicieli, którzy bardzo dbali o wysoką kulturę tego miejsca. Na pochwałę zasługuje jedynie personel przyrządzający potrawy, oprócz wymienionej wyżej pani.

  • Dodaj komentarz