Restauracje

Sałatka grecka – Taverna Artemis (zamknięte)

salatka grecka taverna artemis poznan

Grecka restauracja, więc sałatkę grecką, w Polsce jakże popularną trzeba spróbować 🙂 Po pierwsze sałatka grecka z Taverny Artemis jest bardziej grecka niż w większości restauracji chociażby dlatego że nie jest zrobiona na sałacie, składa się z cebulki, pomidorów, ogórka i oliwek, no i rzecz jasna fety. Smak był naprawdę dobry – ser pycha – twardy, słony, po prostu dobrej jakości. Smutno mi było że oliwek było tylko pięć, bo dawno tak dobrych nie jadłam – czarne i z pestkami, zupełnie inny smak niż takie wydrylowane, rozmoczone popularne wersje.
No smaczna sałatka, nic jej zarzucić nie mogę pod tym względem, ale niestety jest w wersji mini. Jako przystawka na pewno się sprawdzi, ale jeśli ktoś ma w zwyczaju na lunch zjadać same sałatki, to na pewno się rozczaruje. Ja zamówiłam do niej pieczywo czosnkowe zapiekane z pomidorami i serem i gdyby nie ono pewnie wyszłabym głodna. Tym bardziej, że do samej sałatki żadne grzaneczki, ni pieczywko nie jest dodawane.

Pewnie chodzi po prostu o to, że sałatka grecka nie jest podawana jako danie główne, a jako dodatek do dania głównego, choć restauracje i kawiarnie przyzwyczaiły nas do czegoś innego. Zawsze mnie to trochę denerwuje, że zamawiając sałatkę nigdy nie wiem co dostanę, czasami mała sałatka to całkiem porządny obiad, innym razem małą sałatkę podają w jakiś mikroskopijnych naczynkach i aż wstyd, że się zamówiło tylko coś takiego. Nie mówię w tym momencie o tym co zamówiłam w Artemisie, sytuację uratowało pieczywo, ale fakt faktem, że miałam nadzieję  na sałatkę którą się najem.

Pieczywo też bardzo smaczne, do sałatki niezbędne, więc opiszę razem. Masełko czosnkowe, pokrojone pomidory w kostkę, wszystko zapieczone pod serem. Niby nic, ale jednak bardzo smaczne i właściwie w całkiem przystępnej cenie, jakby tak połączyć cenę sałatki i pieczywa, to też nie wychodzi wygórowanie – jak w większości restauracji za sałatkę – około 20 zł (dokładnie 22)

Sałatka grecka – w porze lunchu od poniedziałku do piątku – 15 zł, regularna cena 16

Pieczywo – 6 zł

Zobacz także

Sałatka grecka – Taverna Artemis (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz