Opisy miejsc, Restauracje

Sushi na dowóz – Haiku Sushi + rozwiązanie konkursu

sushi-haiku-poznan

Moje doświadczenia z sushi na dowóz nie są raczej zbyt duże, ale też nie określiłabym ich jako pozytywne. Nigdy sushi, które odbyło przed zjedzeniem dłuższą, czy krótszą podróż nie umywało się nawet do przeciętnego sushi  jedzonego zaraz po przyrządzeniu.

Wcale nie uważam, żeby była to kwestia jakości, czy braku umiejętności – po prostu tak już jest, że sushi na świeżo jest nieprzyzwoicie smaczne, a z plastikowego pudełeczka to już nie to – zwykle przeszkadza suchy ryż i ryba, no i sam wygląd rzadko zachęca.

Mam więc różne oczekiwania w restauracji i kiedy czekam na sushi w domu, choć zawsze gdzieś tam tli się nadzieja. Próbując sushi z Haiku byłam nieco nieufna, jak zawsze. Tym bardziej, że z dostarczeniem zamówienia poradzono sobie średnio – spore opóźnienie i pomyłka w zamówieniach. Wybaczyłam to co prawda – kontakt był, o opóźnieniu mnie poinformowano, a pomyłki się zdarzają.

Wygląd muszę pochwalić – mimo że nie w lokalu, to podane ładnie, a nie tylko wsadzone byle jak do pudełka. Moje wątpliwości wzbudziły jedynie kawałki w tempurze – bardzo tłuste i każdy kawałek usmażony osobno, a nie cała rolka. One też jako jedyne mi nie smakowały.

Ciężko mi rozszyfrować co jadłam – jaka ryba i dodatki, owszem, ale już żeby to poskładać w jakieś konkretne zestawy z oferty – ciężko, dlatego nie będę oceniać zestawów i ich składu, a sam smak. Muszę przyznać, że byłam pozytywnie zaskoczona. Jeśli chodzi o sushi na dowóz, to chyba najlepsze jakie jadłam. Nie było wysuszone, dobry ryż, nie miałam też żadnych zastrzeżeń co do świeżości ryby, jedynie krewetka w nigiri trochę zwiędła.

Zestawy z Haiku kuszą też ceną, 2 osoby mogą spokojnie najeść się dwoma zestawami, a najdroższy kosztuje 39 zł. Warto dać szansę i samemu przekonać się, czy smaczne 🙂

Rozwiązanie konkursu

Wspólnie z Haiku Sushi zorganizowany był na blogu konkurs – wzięły w nim udział 24 osoby, a zwycięskiej odpowiedzi udzieliła Pani Katarzyna Ładyńska, z którą skontaktuję się mailowo po ustaleniu szczegółów z Haiku. Gratuluję!

Haiku Sushi
WWW: http://haikusushi.pl/
tel. 739-222-692
Czynne od poniedziałku do piątku od 10 do 21, w weekendy od 13 do 21.

Zobacz także

Sushi na dowóz – Haiku Sushi + rozwiązanie konkursu - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz