Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Taverna Artemis – ul. Wroniecka 21 (zamknięte)

taverna-artemis-poznan

Lokal z zewnątrz bardzo niepozorny, trochę ukryty, łatwo go przypadkiem pominąć, a naprawdę warto do niego zajrzeć! W tymże lokalu Magda Gessler przeprowadziła swoje kuchenne rewolucje, wcześniej jak było nie wiem, ale teraz jest naprawdę fajnie. Miła obsługa, fajna atmosfera i pyszne jedzenie.

Wystrój bardzo konsekwentny, bez przesady, swobodnie. Grecka muzyczka w tle, nie za głośno, nie za cicho. Czułam się dobrze, bez spinania się, choć restauracja do tanich nie należy. Obsługa była bezbłędna – szybka, miła, dyskretna, wszystko tak jak lubię.

Ceny są wysokie, ale raz na jakiś czas warto sobie pozwolić na taki wydatek, bo jedzenie jest po prostu pyszne! Ale nie tylko o to chodzi, że smacznie, chodzi o to że wyjątkowo! Sama nigdy bym nie przyrządziła takich dań, smaki są zaskakująca, kompletnie inne niż to do czego polskie kubki smakowe są przyzwyczajone, a do tego świetna jakość tego jedzenia. Warto wydać raz na jakiś czas trochę kasy, na pewno nie będą to pieniądze zmarnowane 🙂

A więc jakość i cena jak najbardziej do siebie pasują. Ale dodam może, że nie wszystkie dania są tam drogie, w tygodniu obowiązuje menu lunchowe, zupy, to wydatek do 8 zł, a są pyszne, sałatki kosztują kilkanaście złotych, więc też nieźle, tylko obiady drogie, a właściwie nie drogie, a droższe niż reszta.

Jak dla mnie do tego miejsca warto, zdecydowanie przyjść, choćby na pyszną kawę po grecku!

Latem można z kolei spędzić miły wieczór w ogródku na tyłach. Nadal grecki klimat – pomalowane ściany, muzyka, a do tego aromaty z grilla – bardzo miło.

Taverna Artemis
ul. Wroniecka 21
czynne codziennie od 12 do 23
WWW:  http://www.artemis-taverna.pl/

Zobacz także

Taverna Artemis – ul. Wroniecka 21 (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz