Restauracje

Tortilla z grillowanym serem halloumi – Ptasie Radio

tortilla-z-grillowanym-serem-halloumi-patasie-radio

Jest to jedna z tańszych pozycji w menu w tym miejscu, nawet sałatki są droższe, więc chociaż może nie zakochałam się w daniu po samej nazwie to nie miałam za dużego wyboru jeśli nie chciałam wydać mnóstwa kasy na kawiarniane jedzenie.

Pierwszym zaskoczeniem było to, że dostaliśmy przystaweczkę. Co prawda nie za smaczną i maleńką, ale zawsze. Trochę dziwną, to prawda: czerwona fasola ze startą marchewką i czosnkiem, a do tego 2 krakersy. No ale sympatyczny gest, choć ze strachu przed żołądkowymi kłopotami symbolicznie spróbowałam. Nie miałam problemów by zostawić resztę,. 😉

Sama tortilla prezentowała się całkiem przyjemnie, nie za mała, nie za duża, ładnie podana. Smak też nie najgorszy, ale mam kilka zastrzeżeń. Właściwie naprawdę smaczne, taka lekka, lunchowa propozycja. Nie spodobało mi się jednak to, że tortilla cała była wypełniona pokrojoną sałatą. Po pierwsze dużo wygodniej byłoby jeść gdyby sałata wylądowała na talerzu, obok tortill, a nie gdyby pękała od niej w szwach. No a po drugie czułam się nieco oszukana. Po pierwsze miało być z warzywami, a nie samą sałatą. A po drugie ser był naprawdę tylko symbolicznie dodany do dania.. Miałam problem żeby go w ogóle znaleźć, był tam tylko cieniutki plasterek. Z początku co któryś kęs go czułam, ale nie mogłam zlokalizować.  Gdyby właściwie sałatka znalazła się obok tortilli, to tortilla byłaby pusta. Kilka drobnych poprawek i danie byłoby pyszne! Wystarczyłaby większa różnorodność dodatków i byłabym szczęśliwa.

przystawkaMinusem jest też fakt, że w Ptasim Radiu do wszystkich dań do których dają sos, dają sos czosnkowy. I to nie jakieś tzatziki, taki zwykły czosnek. Nie ważne czy pasuje, czy nie pasuje – będzie czosnek. Mogliby stworzyć jakiś wybór, gdyby tylko takowy istniał na pewno bym nie zamawiała tej ich wersji sosu czosnkowego. Właściwie nie jadłam jeszcze dania w Ptasim Radiu, do którego pasowałby taki sos..

Muszę przyznać, że w porównaniu z innymi tortillami, które można zjeść w poznańskich restauracjach, ta wypada słabiutko. Cena bardzo wygórowana jak za placek wypełniony sałatą, a poza tym danie jest takie bez charakteru, brakuje mu jakiś dodatków, które by się w coś komponowały. Za 18 zł chciałabym w kawiarni dostać dobrą tortillę, po prostu. A tu nie wiem za co zapłaciłam, chyba za ładne podanie.

Tortilla z grillowanym serem halloumi – 18 zł

Zobacz także

Tortilla z grillowanym serem halloumi – Ptasie Radio - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz