Grunwald, Opisy miejsc, Pizzerie, Restauracje

Umberto – Grunwaldzka, Pasaż 222

umberto Poznań Grunwaldzka 22

Wczoraj znowu skorzystałam z dobrodziejstwa jakim jest Foodie Card i na sobotni obiadek wybrałam się do Umberto na Grunwaldzkiej. Hen, hen daleko, nie wiem czy to jeszcze Poznań, w paskudnym wręcz pasażu 222 całkiem miłe i przyjemne, przytulne i zachęcające Umberto.Wnętrze zupełnie nie przystaje do tego co za oknem, można się poczuć jak w kamienicy starego miasta, albo nawet jak w domu. Naprawdę fajnie, a poza tym bardzo rodzinnie. Dzieci znajdą wiele atrakcji dla siebie. W Poznaniu mało jest miejsc przyjaznym dzieciom, z dobrym jedzeniem i zadowalających też dorosłych. To jest właśnie jedno z nich, co już zapewnia duży plus.

Ale nie wszystko jest takie cudowne, choć miałam nadzieję, że będę mogła pisać w samych superlatywach. Bardzo, bardzo przeszkadzał mi zapach. I to nie ten z kuchni, ten był wspaniały, ale zapach pochodzący z elektrycznego odświeżacza powietrza obok którego miałam wątpliwą przyjemność siedzieć. Miałam jeszcze większego pecha ponieważ z moich obserwacji wynika, iż odświeżacz ten reagował na mój ruch… Masakra! Przez 2 godziny starałam się nie ruszać, nie odwracać w stronę źródła zapachu, już nie mówiąc o tym, że nie mogłam cieszyć się aromatem jedzonych potraw.

Drugą sprawą budzącą moje wątpliwości była obsługa. Nikt nie przyniósł menu do stolika, o rachunek trzeba było się upomnieć.. Zainteresowanie klientem było naprawdę znikome. Ale kelnerka była sympatyczna i jak już udało się z nią kontakt nawiązać, to nie budził on zastrzeżeń.  Co nie zmienia faktu, że gość restauracji nie powinien być zmuszany do zabiegania o względy obsługi. Jedzenie całkiem smaczne, choć zależy od dania, ale i tak w raczej dobre. Porcje duże i ładnie podane. Ja osobiście zakochałam się w barszczu z Umberto – i barszcz i pasztecik bezkonkurencyjne.

Niestety Umberto jest baaardzo daleko, nikogo nie namawiam do jechania tam specjalnie, bo trzeba, bo świetne. Powiedziałabym, że jest to miejsce miłe, ale do zaliczenia raczej przy okazji.

UMBERTO pizzeria & ristorante
ul. Grunwaldzka 222 (pasaż 222)
czynne od poniedziałku do soboty od 11 do 22, w niedziele od 13 do 20
WWW: http://www.umberto.com.pl

Zobacz także

Umberto – Grunwaldzka, Pasaż 222 - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz