Dania, Miejsca, Opisy miejsc, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Warto nad Wartą!

http://wartonadwarta.pl/
wnetrze-warto-nad-warta-poznan

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej restauracji

Znaleźć w Poznaniu lokal z naprawdę wyróżniającą się kuchnią nie jest łatwo, z kuchnią która zachwyci, zadziwi i będzie przyciągać, która na długo zapadnie w pamięć – niemal niespotykane. Zawsze pojawiają się zgrzyty, czasami jestem po prostu skłonna przymknąć na nie oko, dać drugą szansę, usprawiedliwiać itd. Ale właściwie nigdy nie mogłam powiedzieć, że „to jest to”. W końcu jednak udało mi się znaleźć miejsce, w którym wszystkie elementy są na swoim miejscu, każde danie, ba, każdy składnik i połączenie są przemyślane i niebanalne, najwyższej jakości i w końcu – jako całość skomponowane i przyrządzone idealnie. Zdecydowanie Warto nad Wartą! Potrawy cieszą oko i podniebienie, w lokalu panuje wspaniała atmosfera, jest elegancko i niezobowiązująco jednocześnie, naprawdę nie wyobrażam sobie, że z lunchu, obiadu, śniadania – można wyjść niezadowolonym.

 

Każde danie jest małym dziełem sztuki, ale na estetyce się na szczęście nie kończy! W daniach, które jedliśmy każdy, najdrobniejszy element był idealny – doskonały w smaku, idealnie pasujący do całości, przemyślany i przygotowany z największą dbałością. W 99% przypadkach moich wyjść do restauracji dania, które pięknie wyglądały – smakowały przeciętnie. Nie tu! Nic nie odbywa się kosztem smaku, nic nie jest tylko ozdobnikiem.

Dzisiaj tylko chwalę. Warto nad Wartą bez wahania umieszczam wśród moich ulubionych restauracji i bardzo wszystkich namawiam, by przekonali się o czym mówię. Już sama karta zaskakuje i pobudza zmysły, ceny jak na dość nietypowe i autorskie potrawy są bardzo przystępne, a na pewno będziecie mieli okazję spróbować czegoś nowego. I to całkowicie nowego, a nie „w nowej odsłonie”. Krem z dyni z rakami, policzki wieprzowe, krem z buraków z kozim serem, dziczyzna, wszystko lokalne, choć dania na pewno nie typowo polskie. Właśnie taka kuchnia polska mogłaby podbić serca smakoszy na całym świecie!

 

Krótko o daniach – pięknie podany krem z dyni z malinami i rakami, gęsty, aromatyczny, idealny na jesienny chłód i w dużej ilości (podany w dzbanuszku, na wielki chłód). Krem z buraków o smaku najlepszego barszczu, doskonale skomponowany z serem kozim – i kolejna piękna kompozycja. Policzki wieprzowe – ciekawe doświadczenie, nigdy nie miałam okazji próbować, choćby dlatego warto. Mięso delikatne, do tego bardzo smaczny mus z kasztanów i sporo dodatków, w tym smardze, których w żadnej innej restauracji nie widziałam. Cielęcina – idealnie maślana, wyjątkowo delikatna, podana z aromatycznym puree z pasternaku. Mus z białej czekolady – dla mnie zbyt słodki, ale to dlatego, że nie przepadam za słodyczami, za to brownie idealne – z pysznym, płynnym, absolutnie kakaowym wnętrzem i chrupiącą skórką. I znów – przepięknie się prezentujące i z mnóstwem idealnie pasujących dodatków.

sałatka-warto-nad-warta-poznan

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej restauracji

Lokal jest nowy, otwarty zaledwie kilka miesięcy temu, mam nadzieję, że zostanie przez Poznaniaków doceniony i to nie tylko w pewnych kręgach. Restauracja nie wpisuje się w żadną modę, czy trend – za to ma solidne podstawy – wspaniałego szefa kuchni, zaangażowanych ludzi, znających się na rzeczy, pomysł, który sprawdzić się może w dalszej perspektywie. Każde z dań dowodzi, że pracując, eksperymentując, bawiąc się smakami i składnikami, można tworzyć rzeczy nowe i doskonałe, a nie tylko rozpatrywane w kategoriach ciekawostek. Mam tylko nadzieję, że miejsce będzie się cały czas dynamicznie rozwijać i pozostanie tak twórcze, jakim je zobaczyłam podczas swojej wizyty. Póki co – wszystko wygląda bardzo obiecująco, Właścicielka ma dużo pomysłów, chce robić coś nowego, innego, zaraża pasją i w restaurację wkłada dużo serca. Polecam nie tylko samą restaurację, ale też udział w różnych wydarzeniach, w niej organizowanych. Świetne miejsce, ale też bardzo potrzebne na kulinarnej mapie Poznania!

warto-nad-warta-poznan-z-zewnatrz

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej restauracji

Zapraszam również do skorzystania z oferty Groupon Polska, który po raz piąty organizuje Tydzień Restauracji, w którym to macie szansę na poznania właśnie tak wspaniałych restauracji, jak Warto nad Wartą. Ceny same w sobie nie są wygórowane, ale po zakupie groupona – stają się zwyczajnie niskie, nie przegapcie! Ja w ramach Tygodnia Restauracji wybrałam się w jeszcze jedno miejsce, o którym już niebawem.. Powiem tylko tyle, że również będę polecać!

Warto nad Wartą
http://wartonadwarta.pl/

al. Marcinkowskiego 27a

Czynne od poniedziałku do piątku od 8 do 23, w soboty od 12 do 23, niedziele od 12 do 18

krem z dyni – 18 zł
krem z buraków – 16 zł
Policzki wieprzowe – 39 zł
Cielęcina – 41 zł
Mus z białej czekolady – 19 zł
Brownie – 19 zł

Zobacz także

Warto nad Wartą! - Opinie i komentarze

  • Reply Iza 7 maja 2015 at 15:35

    Całkowicie mogę polecić ten lokal, naprawdę warto 🙂

  • Dodaj komentarz