Opisy miejsc

Wizyta w Zielonych Słoniach (zamknięte)

ogrodek-zielone-slonie-poznan

ogrodek-zielone-slonie-poznanZielone Słonie zmieniają się nieustannie – ostatnio pisałam o zmianie wystroju i zmianie karty, tym razem właściciele zdecydowali się na wycofanie wielu charakterystycznych dań i zastąpieniem ich czymś kompletnie z innej bajki. W tej chwili w Zielonych Słoniach nie zjemy już słynnej pizzy, z karty zniknęły również  sporo dań, które do nowego profilu restauracji jak najbardziej mogłyby pasować. To co się rzuca w oczy po sięgnięciu po kartę to po pierwsze jej długość, a raczej krótkość – wybór jest niewielki, co zwykle jest plusem…

W przypadku tego konkretnego menu wcale nie jestem pewna, czy nie powinno ono zostać wzbogacone o kilka pozycji. I nie mówię tu o braku różnorodności, ale o tym, że w karcie brakuje prostych, klasycznych dań (choćby w nowej aranżacji). Nowa karta wydaje mi się trochę przekombinowana. Dużo bardziej podobała mi się ta poprzednia, w której znalazło się wiele interesujących i niecodziennych dań, ale też kilka pizz, sałatki etc. To co trzeba wymienić jako plus, to osobne menu dla dzieci oraz menu śniadaniowe obowiązujące do godziny 12.

poczekajka-zielone-slonie-poznanNiestety kolejną zmianą są ceny. W tym momencie zwyczajnie nie mogłabym sobie pozwolić na wyjście do Zielonych Słoni gdyby nie FoodieCard. Same podwyżki można jeszcze ostatecznie przełknąć, ale porcje serwowane obecnie są zdecydowanie mniejsze niż wcześniej. Fakt – ładnie podane itd, ale wcześniej w Zielonych Słoniach wcale nie wrzucano jedzenia na talerz jak leci, a jednak dało się jako tako najeść jednym daniem.

W trakcie tej wizyty zamówiliśmy zupę kalafiorową, chłodnik litewski z jajkiem przepiórczym, penne z wołowiną i grzybami leśnymi oraz polędwiczkę wieprzową w boczku w sosie z zielonego pieprzu z pieczonymi ziemniakami, glazurowaną marchewką oraz pure z cebuli. Zupy przepyszne! Zarówno najlepszy krem kalafiorowy jaki w tym roku jadłam, jak i chłodnik! Pierwsze danie bardzo zaostrzyło apetyty, oczekiwania względem reszty wzrosły, nie powiem.

penne-z-grzybami-lesnymi-i-wolowina-zielone-slonieDrugie danie nie było już takie zachwycające jak pierwsze. Makaron nie należał do najlepszych – sos był za słodki, wołowina gryzła się z grzybami (kurkami) – nie polecam tego dania, sama też będę się od niego trzymać z daleka. Polędwiczka okazała się zdecydowanie smaczniejsza – delikatna, aromatyczna, pure wręcz powalające, ale z kolei porcja była po prostu za mała. Pieczone ziemniaki, to co najmniej 2 ziemniaki – taka moja logika, a dostałam 3 plasterki na których umieszczono mięso. Glazurowana marchewka była bardziej ozdobą  niż częścią dania. Nie byłam zachwycona również sosem – smaczny, faktycznie, ale powinien być gęstszy, bardziej zredukowany i nie powinien „zatapiać” reszty jedzenia – wcale mnie nie ucieszyło, że cebulowe puree się w nim rozpuściło, a ziemniaki zamokły.

poledwiczki-wieprzowe-z-sosem-z-zielonego-pieprzy-puree-z-cebuli-pieczonymi-ziemniakami-zielone-slonie-poznanNadal jest smacznie i dobrze, nadal będę przychodzić i cieszą mnie nadal ciekawe pozycje w karcie. Jednak uważam, że było lepiej. Smaczniej, przystępniej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie w karcie.. Teraz nie jest to już miejsce dla każdego, które bym tak często i entuzjastycznie zachwalała. Zmiany są dobre, ale w tym wypadku trochę ich zbyt wiele. Miejsce nadal jest godne polecenia, ale w nowej aranżacji i z nowym menu oceniam je już nie tylko jako miłą pizzerię, w której podają również ciekawe dania, ale jako restaurację z wyższej półki – dlatego należałoby się spodziewać czegoś więcej.

chlodnik-litewski-z-jajkiem-przepiorczym-zielone-slonie-poznanChłodnik litewski z jajkiem przepiórczym – 10 zł

Krem z kalafiora z prażonymi migdałami -11 zł

Penne z wołowiną, grzybami leśnymi, cebulą i świeżą natką pietruszki – 32 zł

Polędwiczka w boczku z pieczonymi ziemniakami, puree z cebuli, glazurowaną marchewką i sosem z zielonego pieprzu – 35 zł

zupa-kalafiorowa-zielone-slonie-poznanZielone Słonie
Ul. Ratajczaka 18
Czynne od poniedziałku do piątku od 9 do 22, w weekendy od 10 do 22.
WWW: www.zieloneslonie.pl

 W poniedziałki z kartą Foodie Card jedzenie tańsze o 50%

Zobacz także

Wizyta w Zielonych Słoniach (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz