Dania, Polecane

Wołowina Stifado -Taverna Artemis (zamknięte)

wolowina stifado taverna artemis poznan

Podczas ostatniej wizyty w Artemisie udało mi się spróbować odrobiny tego dania od osoby towarzyszącej  i postanowiłam pewnego dnia wrócić i zamówić właśnie wołowinę stifado, ponieważ wydała mi się zachwycająca. A więc wróciłam, zamówiłam i czekałam z radością i niecierpliwie.

Po pierwsze danie wyglądało kompletnie inaczej niż ostatnim razem – było bardzo niewiele sosu, za to sporo mięsa, ziemniaki po grecku, którymi podczas poprzedniej wizyty się zachwycałam były przyrządzone zupełnie inaczej..

Po kolei: mięso dobre, choć mogłoby być bardziej miękkie, sos równie smaczny, ale trochę go mało. Tym bardziej że sos jest tutaj główną atrakcją, tym co nadaje smak. Na bazie wina i cebuli, tak piszą w karcie, ale smak ma bardzo złożony – słodkawy, dobrze pasujący do wołowiny, a tu taka szkoda, bo prawie go nie ma. Poprzednio było zupełnie odwrotnie – mięsa było niewiele, a sosu bardzo dużo – aż musiałam użyczyć swoich ziemniaków, co by się nie zmarnował 😉

Druga rzecz, czyli dodatki – sałatka i ziemniaki po grecku. Sałatka inna niż ostatnio, smakowała zdecydowanie gorzej, nie była chyba też tak świeża jak powinna. No i ziemniaki, które mnie rozczarowały. Było ich sporo, były miło upieczone, ale wybrałam je ze względu na to, że ostatnim razem ziemniaki po grecku przygotowane były z cukinią i papryką i smakowały nieziemsko. Tym razem, były po prostu przeciętne.

Powiem tak: gdybym nie miała porównania, pewnie bym była bardzo zadowolona. Ale miałam już jakieś wyobrażenie na temat tego dania i oczekiwania, wiedziałam co podano nam ostatnim razem i w porównaniu do tego danie było zdecydowanie słabsze. Nie wiem czy mam polecać czy nie, bo tak naprawdę nie wiem co mam pisać o daniu, które przyrządzane jest na różne sposoby, podawane w różny sposób i w różnych rozmiarach.

Wydaje mi się, że za każdym razem gdy zamawiam wołowinę stifado powinnam otrzymać wołowinę stifado – konkretne danie, a nie wariację na jego temat. Mogę powiedzieć, że było smacznie, ale nie wiem jak będzie wyglądała kolejna wołowina stifado, która opuści kuchnię, nie wiem co wam do niej na talerz dorzucą, nie wiem czy się tym daniem najecie.  Ale smak polecam!

Wołowina stifado – 29 zł

 

Zobacz także

Wołowina Stifado -Taverna Artemis (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz