Kawiarnie, Miejsca, Opisy miejsc, Pizzerie, Polecane, Restauracje, Stary Rynek i Centrum

Zielone Słonie – ul. Ratajczaka 18 (zamknięte)

zielone-slonie-poznan

Przy moim obecnym stanie wiedzy na temat poznańskich restauracji, kawiarni, czy pizzerii zdecydowanie mogę powiedzieć, że Zielone Słonie to miejsce najlepsze. I to absolutnie najlepsze! Nigdzie w Poznaniu, w żadnym z lokali,  w którym miałam przyjemność (czasami przyjemność wątpliwą) być nawet nie jest blisko Słoni. Szczególnie jeśli mówimy o niedrogich kawiarnio-restauracjach w centrum.

Miejsce jest wręcz idealne – wszystko przemyślane, pasujące do siebie, nic w restauracji nie jest dziełem przypadku. Motywem przewodnim są oczywiście zielone słonie, które są wszędzie, zaś wszystko inne jest jakby stworzone po to tylko by do tych słoni pasować. Udało się również uniknąć przesady, choć zdecydowanie minimalistycznym nie nazwałabym wystroju panującego w Słoniach – miejsce urządzone jest z wyczuciem i przede wszystkim: z pomysłem. Na ogromny plus zaliczam również fakt, że każdy stolik od pozostałych jest oddzielony. Nie ważne czy w restauracji jesteśmy jedynymi gośćmi, czy każdy stolik jest zajęty można poczuć się swobodnie, mieć pewną swoją przestrzeń i poczucie prywatności. Jest idealnie, nie mam żadnego ale!

Obsługa również najlepsza z jaką się spotkałam – wszyscy mili, naturalni, naprawdę dbają o klientów, o ich samopoczucie no i oczywiście podniebienia. Poczułam się tam naprawdę świetnie!

No i jedzenie, najlepsze zostawiam na koniec. To co zjadłam było przepyszne! O daniach w innych wpisach, ale od razu mogę powiedzieć, że mają tam jedną z najlepszych pizz w Poznaniu! Jedzenie pyszne – to jedno, drugie kwestia to menu. Wszystko brzmi  smakowicie, a przy okazji jest bardzo oryginalne. W większości restauracji menu jest przewidywalne, ewentualnie można znaleźć  kilka ciekawych, czy też ciekawie brzmiących dań. W Zielonych Słoniach wszystko wydaje się być niepowtarzalne, wszystkiego aż chce się spróbować!

Do tego ceny, które nie zniechęcają. A od poniedziałku do piątku dla studentów specjalna oferta – każda pizza za 13,50.

I jeszcze jedno – Zielone Słonie działają również na dowóz! A to chyba rzadkość w restauracjach tego typu.

Polecam, bez zastrzeżeń!

Odnoszę do wpisu o zmianach w ZS: https://www.smak-poznania.pl/wizyta-w-zielonych-sloniach/ Obecnie w ofercie niestety kompletnie inne dania, pizzy pysznej brak.

Zielone Słonie
Ul. Ratajczaka 18
Czynne od poniedziałku do piątku od 8 do 22, w weekendy od 11 do 23.
WWW: www.zieloneslonie.pl

 W poniedziałki z kartą Foodie Card jedzenie tańsze o 50%

 

Zobacz także

Zielone Słonie – ul. Ratajczaka 18 (zamknięte) - Opinie i komentarze

  • Reply alika 2 lutego 2014 at 16:29

    Byłam restauracji Zielone Słonie i powiem że jestem mile zaskoczona , wystrój ładny ,obsługa sympatyczna ,jedzenie smaczne , a co najważniejsze w menu nie ma dziesiątki dań do wyboru a to znaczy im mniejszy wybór tym bardziej jedzonko jest smakowicie przyrządzone….polecam

  • Reply Monika 27 listopada 2013 at 12:29

    Niestety, od jakiś wakacji nie ma u nich pizzy… a szkoda, bo był kucharz z jednej z najlepszych pizzerii w Poznaniu – Casa Mia, teraz są tam głównie dania, ni to polskie ni to fusion i ceny też wzrosły.
    Niestety Foodiecard tam też już nie działa.

  • Dodaj komentarz