Restauracje

Zupa szpinakowa – Taverna Artemis (zamknięte)

zupa szpinakowa taverna artemis

Zupy szpinakowej nigdy nie jadłam, jakoś nie wydawoło mi się by ze szpinaku można było zrobić dobrą zupę. Chociaż sam szpinak uwielbiam. Bałam się chyba, że mogę dostać jakąś brunatną breję o smaku szpinaku z przedszkola.

Jeśli chodzi o to co dostałam, a nie o moje wyobrażenia, to minus znalazłam tylko jeden: zupa była nieco przesolona – podobnie jak poprzednia zupa jedzona w tym miejscu, więc możliwe że przesalanie jest tu tradycją 😉

Zupa nie była zbyt gęsta, nie był to krem, ale lekka zupa. Z drugiej strony nie jest zbyt wodnista – szpinak jest bardzo dobrze wyczuwalny. Zupa ma niesamowity, zielony kolor, którego niestety nie udało mi się uchwycić na zdjęciu, musicie mi wierzyć.

Zupa jest zdecydowania daniem przystawkowym, nie ma w niej nic konkretnego – sama woda, a i porcja raczej niewielka, taka na zaostrzenie apetytu. Ja zupę zamówiłam jako ciekawostkę, nie wiem czy się jeszcze skuszę – zdecydowanie wolę szpinak w tradycyjnej, liściastej postaci. Nie zakochałam się w tej zupie, ale muszę przyznać, że nie spodziewałam się i tak że będzie taka smaczna. Może gdyby była bardziej gęsta mogłaby mnie bardziej do siebie przekonać. Tak sobie myślę, że również dodatek np. jogurtu greckiego też mógłby pomóc tej zupie uporać się z jej monotonią..

Ale nie czepiam się, jeśli ktoś lubi szpinak, lekkie zupy, to myślę że się nie zawiedzie wybierając w Artemisie zupę szpinakową.

Zupa szpinakowa – 8zł

Zobacz także

Zupa szpinakowa – Taverna Artemis (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz