Restauracje

Żurek z chrzanem – Molly’s Grill (zamknięte)

Rzadko w restauracjach widuje się żurek, ja w Poznaniu jeszcze nie jadłam. Zawsze w górach pełno żurku, w Poznaniu raczej pomidorowa 🙂 Nie wiedziałam czego się spodziewać, bo nie napisane czy z jajkiem, czy z kiełbaską, tylko „żurek z chrzanem”, no ale stwierdziłam że żurek to żurek. Co prawda z samą kiełbaską, bez jajka, ja wolałabym odwrotnie, ale przecież z samym jajkiem bez kiełbaski dla większości osób byłoby nie do przyjęcia.

Mocno kwaśny, nie ostry, a jednak mocno chrzan było czuć, duuużo kiełbaski i jakiegoś jeszcze mięsa, chyba skwarki to były. Właściwie jeśli ktoś nie jest bardzo głodny to już samą tą zupą można się najeść. Porcja nie wydaje się duża, ale za to bardzo konkretna – mięsna, do tego dwa kawałki chleba.

Według mnie dodanie chrzanu (z czym pierwszy raz się spotkałam) jest świetnym pomysłem! Niby żurek, taki zwykły, a dzięki chrzanowi nabrał lekkości, taki orzeźwiający wręcz był. Mi bardzo smakowało, a w porównaniu z pomidorową, wcześniej recenzowaną na pewno wypada lepiej.

Cena jak na zupę przystało, według mnie przyzwoita i jak za taką zupę wcale nie wygórowana.

Żurek z chrzanem – 8 zł

W środy posiadacze Foodie Card mogą jeść za pół ceny!

Zobacz także

Żurek z chrzanem – Molly’s Grill (zamknięte) - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz